30.03.2018 17:48 Güncelleme Tarihi: 04.04.2018 04:04 22509 Okunma

Sizleri çok özledim

Sizleri çok özledim

Selam, sizleri ve yazmayı çok özlemişim. Sizlerinde 'Seni özledik' dediğinizi duyar gibiyim..

Baharın ilk günlerinde içim kıpır kıpır, moralim yerinde. Sizlere yazamamamın sebebi, malum hastalığımın ikinci kez nüksetmesi.

Allah’ın izniyle onu da geldiği gibi göndermek üzereyim, sağlığımın el verdiği sürece sizlerle olacağım, sizleri çok seviyorum..

Yaşlandıkça öğrendim ki; Sevgini sadece O olduğu için karşılık beklemeden ve sahiplenmeden vermek gerekiyormuş gerçek sevgi buymuş, az yemek, az konuşmak, az dost lazımmış insana. Hayatı böyle yaşamak çok daha sağlıklıymış.. Ağzınızdan çıkacak kelimeleri beş kere düşünüp öyle söylemek gerekiyormuş, kalp kırmak telafisi olmayan bir şeymiş "haklısın peki nasıl istersen, veya özür dilerim, tamam sen bilirsin" kelimelerini bol bol söylemek gerekiyormuş.Bizi özgürleştiriyormuş tecrübe.. Bilgi, para ve aş.. Paylaştıkça çığ gibi çoğalıyormuş.. Vermek için ekstra bir çaba harcarsan, geri gelmesi de o kadar çabuk oluyormuş. İçten bir gülümseme her kapıyı açıyormuş. İnsanları olduğu gibi kabul etmek aslında kendi sınırlarını genişletmeye yarıyormuş. Önyargısız olabilmek, açılan fırsat kapılarının sayısını arttırıyormuş.. Olmasını çok istediğin ihtiyacın olan bir şey, gerçekten olmayabiliyormuş.. Kişi en çok kendine yalan söylüyormuş. Sevebilmekten daha güzel bir şey yokmuş, en çok nefrete dönüşen şey aşkmış, hiçbir şey vazgeçilmez değilmiş, istediklerini elde etmek yolunda hayal kırıklığı yaşamamak için kendinden başka kimseye güvenmemek gerekiyormuş, her şeyi ve herkesi ciddiye almak, ancak takılıp kalmamak gerekiyormuş.. Çıkış olmadığını düşündüğün zamanlarda aslında tüm seçenekler önünde duruyormuş da görmüyormuşsun..

Gerçek özgürlük korkularından kurtulmakmış.. olgunlaşmak, anlaşmakmış. Güçsüz olduğunu kabul etmekte bir güçmüş. Herkes seni sevmeyebilirmiş, mucizelere inanmak gerekiyormuş..Kendimi hep mutlu hissediyorum, neden biliyor musunuz? çünkü kimseden bir şey beklemiyorum.. Beklenti daima acı, hayat kısadır.. Bu yüzden kendinizi sevin, mutlu olun ve gülümseyin. Sevgiyle kalın..