Cüneyt Akın

Cüneyt Akın

​Bir evde iki reis olmaz

Bu seçim sürecinde herkesin konusu tabi ki hangi partinin barajı geçip, geçemeyeceği ve acaba bir fırıldaklık olur da kim kim ile koalisyon yapar diye konuşmalar da kulislerde yükseliyor.
Tahminimce CHP’den ufak bir azınlık HDP’ye oy vererek barajı geçmesini sağlamak için uğraşacaktır. Kim bilir belki sol açık Kemal ile Selocan, bu iki partinin pek bir şey olmadığı için birleşmeyi bile düşüneceklerdir.

MHP alt tabanında eski yazılarımda da bahsettiğim gibi gerçek vatansever ve milliyetçi kardeşlerimiz sonunda doğru yola girdiklerini görüyoruz.

Gelelim HDP'ye niyeti zihniyeti zaten bellidir.  Barış ve dostluk sözlerini bırak Demirtaş, batıda başka, doğuda başka konuşuyorsun. Korkma da bırak insanları özgürce oy versinler. Baskı ile değil, hür iradeleri ile hareket etsinler. Unutmayın Kürt halkı sizin gibi ülkenin içine pisleyenlerin yüzünden yıllardır ikinci sınıf muamele gördüler, bırakın arkadaşım insanları üretsinler, okusunlar ve çalışsınlar. İşiniz gücünüz varsa yoksa; şu olursa bizde bunu yaparız, şöyle olursa şunu yaparız. Ne yaparsın arkadaş hiçbir şey yapamazsınız artık. Müslümanı Müslümana düşürmeyi bırakın.

Tabi birde Kemal beyimiz var.
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bahsetmek bile istemiyorum artık, utanıyorum verdiği vaatleri yazmaya. Sanki ilkokula sınıf başkanı seçiyorlar da oda pusu da bekliyormuş gibi.

Ey Kılıçdaroğlu; “Bütün partileri de toplasan bu iş yaş. Gene söylüyorum; Muhtarlıkta kutsal bir görev onu yap diyeceğim ama oda içime sinmiyor artık. Sen onu da ağzına yüzüne bulaştırırsın.”

Gel gelelim ki Ak Parti, CHP ve MHP’ye… Bu partilerimizin bildiğimiz gibi baraj sorunu yok. Fakat HDP biraz kafa karıştırıyor. Bu zihniyetle kesinlikle ve kesinlikle Kürt halkı bu şarlatanların zorbalığına boyun eğmeyecektir.

Geriye 16 parti kalıyor. Çoğunu bilmiyoruz bile il ve ilçelerdeki bazı tozlu pencerelerin üstünde falan bayraklarını görüyoruz. Çoğunun seçim ofisi bile yok. Maksat oy bölünsün, ülke ilerlemesin. Ne işin var senin arkadaş başa gelemeyeceğin belli daha ne insanların kafasını karıştırıyorsun. Çok ülkene milletine hizmet etmek istiyorsan ‘’gölge etme başka ihsan istemez’’

Geçen gece Kanal D’de genç bakış adlı programı izleme gafletinde bulunduğumda iyice saçmaladıklarını bir kez daha gördüm.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Programın baş konuğu ve bir de dört kişilik ekip var, genç bir ekip tamamen  tarafsız ;)

Hanımefendiye soruyorlar; ‘Peki siz yönetime geçince Türkiye için ne yapacaksınız?’

Genç arkadaşımız bu soruyu sorarken Türkiye’nin neresinde yaşıyor merak ettim.Büyük ihtimal İzmir ; demekten kendimi alamıyorum.

Türkiye gelişiyor zaten arkadaşım o kafanızı fanusun içinden çıkarıp, bir bakın neler oluyor diye. Neyse uzatmayayım hanımefendinin cevaplarını özet olarak geçeceğim ve yazıma gülerek son vereceğim.

1)  'Cumhurbaşkanını Köşke geri davet edeceğiz, sarayı da ODTÜ’ye vereceğiz'
2)  ‘Bütün vatandaşlar en az 720 liralık bir gelire sahip olacaklar’
3)  ‘Çiftçiye 1,5 liraya mazot’
4)  ‘Türkiye-AB (olmazsa olmaz)

Bunlar gibi bir dolu saçmalık. Ya arkadaş ben anlamıyorum hiç yanlarındaki danışmanları demiyor mu acaba, efendim biraz ufak atsak halk yemiyor diye…

Bu vaatleri zaten vaat olarak verdiniz gördük. Asıl ayrımcılığı yapanlar da belli...

Yalnız şu çelişkiye dikkat etmek gerekiyor.

Ekonominin piri Selin hanım diyor ki! “AK Parti bizim getirdiğimiz Kemal Derviş’in politikasını izliyor”

Arkadaş ben artık anlamıyorum bilerek mi koyuyorlar bunları. Ya bir dediğiniz bir dediğinizi tutsun ayıp ya…

Bide utanmadan ‘AK Parti ekonomi politikasını Kemal Derviş Beyefendiden aldı’ diyeceksin, hem de AK Parti’nin ekonomi politikasını beğenmeyeceksin. Olmuyor, olmuyor Selin Sayek hanım olmuyor…

Halk unuttu mu zannediyorsunuz eski koalisyon dönemlerini, Amerika’nın İsrail’in önünde dilenci gibi durduğumuz günleri.

Zaten seçimleri kazanamayacağınız belli Allah ne verdiyse yardırıyorsunuz, Cem Uzan dan sonra  bu atmasyon hikayeler biter diye düşünüyorduk müritleri geldi peşinden.

İnsanları oyalamayın, gerçekten bu vatana hizmet etmek istiyorsan içeridekilere değil dışardakilere bak... Türkiye'nin yükselişini engelleme inanma dış mihraklara... Çekilin İslam dünyasının önünden adamlar rahat rahat işini yapsın, sende huzur içinde otur.

He yok ben bu kadar Müslümanın, dindarın arasında rahat rahat at koşturamıyorum diyorsan yolun açık olsun.

Biz yıllardır bu günü bekliyoruz hanımefendi, beyefendi alayınıza toptan sesleniyorum. Hepsi biliyor kendilerini. Bırakında işlerini yapsınlar, halkın refahını daha da yükseltmek için daha çok çaba sarf etsinler.

Ama yok illa aralara bir nifak sokun, bir de onlarla uğraşsınlar dimi.

Cumhurbaşkanımızın bir sözü var; ‘’Ülke yönetiyoruz arkadaş ülke’’ boşuna söylenmedi bu söz. Hem dış mihraklar ile ayrı uğraşılıyor, o yetmezmiş gibi birde bizim tencere tava ekibiyle ayrı uğraşılıyor ve bu kadar kaosun içinde Yeni Türkiye’nin nerelerde olduğunu ve nasıl çalıştığını görmeyen göz, göz değil artık, o başka bir şey.

Allah başkanımıza ve AK Parti’ye sabır ve güç versin, milyonlarca insanın duası arkalarındadır. Bu seçimden de başarıyla çıkılacak ve Allah’ın izni ile o balkonda yine AK Parti olacak. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın