Cüneyt Akın

Cüneyt Akın

Varan 2, Mursi'nin idamı..

Mısır’da 2013'teki darbe ile görevinden uzaklaştırılan eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, yargılandığı iki davada idam cezasına çarptırıldı.
Mursi ile birlikte 100'den fazla kişi idama mahkûm edildi.  % 52 halkın oyu ile başa gelen Muhammed Mursi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan.

Bundan önceki yazımda Varan 1 başlığı altında, seçimlere kadar bu hainlerin daha neler yapabileceklerini göreceğiz demiştim. Maalesef ki Mısır halkının oyları ile başa gelen Muhammed mursi’nin idam kararı ile önümüze çıkan tabloyu net bir şekilde görmekteyiz.

Paralel yapı ve bunlara destek veren, malum o hainler, akıllarınca halkın iradesi ile başa geçmiş Cumhurbaşkanımıza, kendilerine yakışan cinsten haince ve vicdansızca dikkat et senin de sonun Mursi gibi olur diye mesaj vermektedirler.

Gezi olayları hiçbirini tatmin etmedi tabi. Yada şöyle söyleyeyim, bu canilerin  beklentilerini karşılamadı. Seçime beş kala yine pisliklerini yaptılar. 

Bu arada Doğan grubunun manşetleri de kendileri gibi sinsi ve korkak "% 52 ile seçilen Cumhurbaşkanına idam"  bu nasıl bir manşet arkadaş, alenen tehdit var burada. Halkın iradesi ile başa gelmiş bir Cumhurbaşkanına gözüne sokar gibi ne ima ediyorsun ne yapabileceğini zannediyorsun... İyice azdılar, nereye saldıracaklarını şaşırdılar.

Bir yandan İsrail bir yandan Amerika, arkalarından atlı koşturuyor gibi Ortadoğu ya hakim olmak için iğrenç ve pis oyunları ile Müslümanlara zarar vermek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Ey Hırant Dink’çiler birazda Müslüman halkına yapılan zulum için bir yerlerinizi yırtsanız da görsek.

Aslında Mursi’nin idamı sadece yanındakilere değil, dünyadaki herkese en önemlisi de Müslümanlara verilen mesajdır.

Ey Avrupa birliği idama karşıydın hani neredesin sesin mi kısıldı yoksa gözlerin mi kör oldu. İstemediğin bir şey oldu mu tüm dünya medyasını ayağa kaldırıp insanlara güzel gözükmeyi beceriyorsun. Tabi mevzu bir Müslümanın idam kararı oldu mu, masanın altında sessizce sadece inliyorsun. Yazık size inananlara… sizin içinize girmeye çalışanlara acıyorum. Bunlar dişlerini çıkardılar kan emmeye başladılar. Bütün Müslümanların tetikte olması lazım, Ortadoğu da ki Müslüman kardeşlerimiz vahşice öldürülüyor, artık gözleri hiçbir şey görmez olmuş birlik olmak lazım, en azından bu adilerin oyunları görüp susmamak lazım. 

Bu seçim belki de hem Türkiye’nin hem de Ortadoğu da ki Müslüman kardeşlerimizin refahı ve huzuru için çok önemlidir. 

Ak Partiden önceki lüzumsuz koalisyonları unutmayalım. Dindar kesime yıllarca Türkiye’de ikinci sınıf vatandaş muamelesi gösterildi. Kapalı kardeşlerimiz inandıkları dini uğruna ana ocağından ayrılıp yurt dışında okumaya gittiğinde bu medya kuruluşları neredeydi, tencere tavacılar neredeydi.  Kimse unutmuyor arkadaş bunları unutturmayacağız da.

Sizin verdiğiniz bu pis mesajlar inanın ki Müslümanları korkutmuyor aksine cihat ruhunu fişekliyor ey malum kişiler. Oyunlarınızın içinde Allah sizi boğacak farkına bile varmayacaksınız. Müslümanlara yaptığınız zulümler yanınıza kar kalacak zannediyorsanız yanılıyorsunuz.

Bu seçimlerde de ne kadar yaptıkları oyunları ile kafa karıştırsalar da Allah’ın izni ile AK Parti'nin başa geleceğine inanıyorum, İnşallah kendi içimizde mide bulandıranları da, dini bütün kardeşlerimiz görür ve Saadet ve Büyük birlik partisine gereken cevabı verirler. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın