Dr. Hacı Bayram Bulgurlu

Dr. Hacı Bayram Bulgurlu

Üst akıl ve sonu..

Acele karar vermeyin. Hayatın küçük bir dilimine bakıp tamamı hakkında karar vermekten kaçının. Karar; aklın durma halidir.
Karar verdiniz mi, akıl düşünmeyi, dolayısı ile gelişmeyi durdurur. Buna rağmen akıl, insanı daima karara zorlar. Çünkü gelişme halinde olmak tehlikelidir ve insanı huzursuz yapar.

Oysa yolculuk asla sona ermez. Bir yol biterken yenisi başlar. Bir kapı kapanırken, başkası açılır. Bir hedefe ulaşırsınız ve daha yüksek bir hedefin hemen oracıkta olduğunu görürsünüz."  Lao Tzu 

Türkiye düşmanı üst aklı bilmeden gelişmeleri anlamak ve çalışmak sadece üst akla hizmettir. 

Tarihsel olarak islama, ve İslamla özdeşleşen peygamber duasına mazhar olmuş hilale, hilalin gölgesine düşmanlık yapmak başlı başına bir üst akıldır. Aynı zamanda üst aklın beyni ve kalbidir.

Üç kıtada doğrudan varlığını sürdüren islamı ve İslam ile özdeşleşen hilale düşmanlık, her zaman var olmuştur. Ancak ecdat cihanşümul Osmanlının son 300 yılı ve Cumhuriyet Türkiye’sinde etkili bir şekilde kendini göstermiştir.

Üç Kıtada topraklar kaybedilince ecdadın Asker ve Sivil  bürokratları (üst akıl olarak) kabahati hep islamda ve padişahta görmüştür.

Ne zaman cephede savaş kayıp edilince savaşı kaybedenler ve batıda yetişmiş sivil bürokratlar bir padişah tahttan indirip başka birini tahta getirmişlerdir. Halbuki savaşı kaybeden, toprak kaybeden asker ve bürokratlar, hilali temsil eden.. olmasa bile sadece asker olduğu için suçu kendinde arayıp gereğini yapması gerekmiyor mu?

Üst akıl bu geleneğini asırlardır sürdürmektedir. Üst akıl aynı tutumu Türkiye Cumhuriyeti'nde de sürdürmektedir. Kemalist (Mustafa Kemal’in adını kullanarak İslam ve hilalin düşmanlığını dava edinenler) ve İnönist egemen anlayış üst akıl olmuştur. 

Türkiye cumhuriyetindeki bu üst akılda İslam ve hilal düşmanlığını önceki yoldaşlarına oranla daha sistemli ve çok başarılı olmuşlardır. 

Türkiye Cumhurriyetindeki bu üst akıl;

Irkçı bir din, İslam oluşturmaya çalışmıştır. Bir ermeninin, rumun, kürdün, müslüman olabileceğini dahi kabul etmeyerek ırkçı kafatasçı bir din anlayışı oluşturmuştur. Bu kafatasçı bir din üzerine de her türlü bölücülüğün temeli olan kafatasçı milliyetçiliği inşa ettiler. Ermeni, rum, kürt vs. düşmanlığı dinin ve milliyetçiliğin gereği olarak inşa ettirdiler. Üst aklın bundaki amacı ecdadın üç kıtadaki kardeşlik iklimini kaldırıp ayrılıkçı kimlik oluşturmaktır. Halbuki dinimiz İslam, Ay-Yıldızlı hilalimiz ve gölgesi hepimiz hatta tüm insanlık için yeterli değil mi?

Bu üst akıl Kemalist, İnönist bir din ve milliyetçilik anlayışıyla bir üst akıl milliyetçiliği oluşturdular. İnönist, Kemalist anlayış ile bu üst akıl milliyetçiliği her zaman beraber olmuştur. 

Bu üst akıl ezanı bile ezanca (Arapça) okumayı önledi. Bu yanlış uygulamaları düzelten, Türkiye’yi geliştiren, büyüten, imar hareketini başlatan Adnan Menderes sadece Kemalist, inönist düşünce ve bu düşüncenin oluşturduğu üst akıl milliyetçiliğine aykırı olduğu için idam edilmemiş mi?

Aynı üst akıl Turgut Özal’ı zehirleyerek öldürmedi m?

Aynı üst akıl Necmettin Erbakan’a zulmü reva görmedi mi?

Bu üst aklın İslam ve peygamber duasına mazhar olmuş hilalimize olan düşman anlayışını doğru okuyan, inanan ve ecdadına sadık dünya lideri olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarih sahnesine çıkmıştır. 

İslama, İslam ile özdeşleşen hilale, hilalin üzerinde dalgalandığı kutsal vatan toprakları üzerinde hain emelleri olan PKK terör örgütünü kuran teröristbaşını Kemalist, İnönist anlayış ve Kemalist , İnönist tandanslı üst aklın milliyetçiliği idamdan kurtarıp affetmedi m?

Dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan  bunları anlatmaya çalıştı. Yılların oluşturduğu zulümlerinin izini silmeye çalıştı. Devletin, milletin  huzur ve refahı, şanlı geleceği için bu üst aklın ne olduğunu anlatmaya çalıştı. 

Bu Kemalist, İnönist egemen anlayış, üst aklın oluşturduğu milliyetçilik, Din adamı kisvesiyle paralel yapı, işbirlikçi sermaye ve PKK işbirliğiyle İslam ve hilal düşmanlığı 7 haziran 2015 Milletvekili Genel seçimlerinde zirve yapmıştır. 

Sadece üst akla hizmet edenler, Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı yapanlar 7 Haziran Milletvekili seçimlerinde HDP’ye baraji geçirterek islama ve Türkiye’ye yapacakları en büyük kötülüğü post modern bir şekilde yapmaya muvaffak olmuşlardır.

Şöyle ki, PKK terör örgütü ve Türkiye’yi bölmek isteyenlerin ilk amacı “Marksisit Leninist“ bölücü iradeyi temsil kabiliyetini bir parti ile özdeşleştirmek olmuştur. PKK ve dış kaynaklı Türkiye düşmanları bunda muvaffak olamazlardı. Ancak HDP’ye bu temsil iradesiyle, bölünme hakları olduğunu haykıracak bu fırsatı PKK’nın yoldaşları Kemalistler, İnönistler, üst akıl milliyetçileri işbirlikçi sermaye, paralel yapılar sağlamışlardır. HDP şimdi bölgenin tüm temsilcisi olarak her zaman bölünme, iradelerini dünyaya ilan edebilirler . 

Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ın işaret ettiği tehlike ve şaytanlık bu idi. Ancak bu tehlike 7 Haziranda ortaya çıkınca 80 milyonluk Türkiye Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ne demek istediğini iyice anlamıştır. Bu tehdit yöre insanın iradesi olmayıpı hertürlü hile, desise, tehdit, şantaj ve işbirliğinin iradesi olmuştur. Milletin iradesi sandığa yansımamıştır. Milletin iradesi sandığa yansımadığı için milletin ve devletin bekası için tekrar seçim veya erken seçim kaçınılmazdır. Milletimiz bu tuzağı fark etmiştir. Milletimiz Çanakkale, Malazgirtteki gibi bu üst aklı ve devşirmeleri  tarihe gömecektir. 

Allah’a şükürler olsunki 7 Haziran 2015 seçimleri Allah’ın izni ile üst aklın hilelerine karşı üzerinde ölü toprağı olanların uyanmasına sebep olmuştur, sebep olacaktır. Rabbim bütün üst akıl ve işbirlikçilerin hesaplarını bozacak basiret ve feraseti bu peygamber duasına mazhar olan  millete versin (Amin).

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın