22.11.2017 17:29 10726 Okunma

​Hayat, İman ve Cihad’tır!

​Hayat, İman ve Cihad’tır!

İslamın davasıdır, yaşama sebebimizdir, kökümüzdür. Gerek Bedir, gerek Çanakkale, gerekse İstanbul'un fethi... Geçmişte nice şanlı zaferlerin ruhunun tarifi, rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın kurmuş olduğu ve liderliğini yaptığı ‘Milli Görüş’ ile aynıdır.

Ne yaptıysa yalnızca Allah rızası için yapan adam Erbakan! Nebinin yolundan giden adam Erbakan! Siyaseti Cihad için yapan adam Erbakan! Şartlara teslim olan değil, şartları teslim alan adam Erbakan! Üretmek demektir Erbakan! Azim, heyecan ve kararlılık demektir Erbakan! Merhamet lideri Erbakan! Hep haklı olan adam Erbakan! Yaşanmış bir efsanedir Erbakan!

Ey sen Mücahit Erbakan! Sabrın ve imanın doruğu canım efendim. Mekanın cennet olsun…

‘İman edip de hicret edenler ve Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla Cihad edenler, rütbe bakımından Allah katında daha üstündürler. Kurtuluşa erenler de işte onlardır.’ (Tevbe/20)

‘Cihad, kıyamet gününe kadar geçerli bir emirdir.’ (Hz. Muhammed (sav))

‘Cihad etmeyen bir milletin yüzü gülmeyecektir.’ (Hz. Ebubekir (ra.))

‘Bizi yükselten dinimize karşı duyduğumuz büyük aşktır.’ (Sultan II. Abdülhamid Han)

‘Cihad; izzet ve aydınlık, gevşeklik ise zillet ve karanlıktır. Cihad, ibadetlerin en büyüğüdür.’ (Necmettin Erbakan)

Hep okuduğumuz Kur’an-ı Kerim, aslında neler söylüyor. Nice peygamberleri, İslam çerçevesinde mücadele etmiş ecdadı, sultanları gerçekten anlayabildik mi? Şamil Basayev, Aliya İzzetbegoviç, Abdullah Azzam, Şeyh Şamil ne için mücadele etmişler kavrayabildik mi? İster Mescid-i Haram'dan çıkmayalım, ister ömür boyu oruç tutalım hiç çaresi yok. Cihad etmedikçe ve Ümmet olamadıkça kurtuluş yoktur. Ey Müslüman! Hem Farz-ı ayn ile hem de Farz-ı kifaye ile Cihad et!  Tevhid ehli olacaksın, İslamı tebliğ edeceksin, zulüm karşısında susmayacaksın, mümin kardeşini kendinden daha çok düşüneceksin, batıla asla meyletmeyeceksin, Hakk Yolda birlik olacaksın. Yunus Emre'nin şu sözü de yerinde olacaktır; ‘Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz.’

Tamamen İslami değerlerimizle yoğurulmuş olan Milli Görüş, muazzamdır. Günümüz konjektöründe ise cihad edebilmek, uyumamak, diri kalmak, birlik olmak için başkaca bir yol yoktur. Herkes Milli Görüş'e dönmeye mecburdur. Dünya hızla yaşanılmaz bir yer haline geliyor. Ümmetimiz ise hep çok zor dönemler yaşadı, yaşıyor ve 'İslam Birliği'nin kurulmadığı her geçen gün daha da yaşayacak. 'Adil Düzen' gelmedikçe bu insanlık rahatlığa kavuşamayacak. Bunların hayat bulması için gayret göstermeliyiz. Siyonist Irkçı Emperyalistlerin dünyayı sömürüp zulmetmesine, Müslümanlar olarak seyirci kalamayız.

‘Baskı ve şiddet kalmayıncaya ve din tamamen Allah'ın oluncaya kadar, onlarla kıtalde bulunun (savaşın).’ (Enfâl Suresi-39)

Allah'ın emirleri odağında hareket eden Milli Görüş; sadece bölgesel değil, tüm insanlığın kurtuluşu için mücadele etmeye en uygun kapıdır. Necmettin Erbakan Hocamızın dediği gibi aslında her insan Milli Görüşçüdür, lakin farkında değildir. Benim amacım ise bu farkındalığı tüm şeffaflığıyla ortaya çıkarmaktır.

Milli Görüş, milletin görüşüdür!
Milli Görüş, milletin kurtuluş evidir!


Necmettin Erbakan zamanında büyüklerimizce anlaşılsaydı eğer şimdi Cuma namazlarını Mescid-i Aksa'da kılıyor olurdunuz. Gecesini gündüzüne katıp daima insanlık için emek verip cihad eden bir lider! Yolun yolumuzdur!

Şimdi ise Milli Görüş'ün bayrağı hocamızın evladı, Dr. Fatih Erbakan'da... II. 40 Yıl için abdest tazelendi. Bu millet, umuyorum ki geçmişte yapılan aynı hataları tekrarlamayacak. Daha uyanık ve diriyiz. Hepimiz Milli Görüş noktasında toplanacağız. Bu konuşlanmada mesele asla kişiler değil, dava'dır.

Fatih Erbakan'ı Hocamızın oğlu olduğu için değil, birebir Milli Görüş şuurunda ve çizgisinde hareket ettiği için destekliyoruz. Fatih Erbakan, Milli Görüş'e yaraşır bir şekilde ilerlemekte olup insanlığa heyecan vermektedir. Allah, hak yoldaki adımlarını sabit kılsın. Son Milli Görüşçü ölene kadar bu İslam Davası mücadelesi sürecektir... 

Hepimiz biriz. Allah, inananlarla beraberdir ve Allah nurunu mutlaka tamamlayacaktır.