Filiz Köseoğlu

Filiz Köseoğlu

Beyaz TV bunu hep yapıyor

Tam bir televizyon kolik olan ben tüm kanalları izlememe rağmen nedense elim bir türlü Beyaz TV’ye gitmezdi. "Açıldığı ilk günlerde bu kanalı neden kurma zahmetine girdiler diye düşünürdüm" izlenmeye değer hiçbir program yok.
(AMA)

"Son birkaç aydır feci taktım bu Beyaz TV’ye!"

Pazartesi Akşamları: Medcezir programında büyük olay vardı mesela Gazeteci Yazar Nagehan Alçı ve Emekli Tuğgeneral Ramiz İlker arasında büyük bir tartışma yaşandı. Usta bir gazeteci edasıyla İlker Paşa’yı çok güzel gaza getiren Nagehan Alçı;  "Ramiz İlker’in sıkıyönetim isteğinin PKK’nın ekmeğine yağ sürdüğünü ve bunun PKK’nın istediği bir önlem olduğunu "Bugün Ramiz İlker bir PKK’lı gibi konuşuyor" dedi Nagehan Alçın.

Bu sözler karşısında zaten sinirli biri olan İlker Paşa iyice sinirlenerek elinde bulunan kalemi, Nagehan Alçı’ya fırlatmak istedi. Elindeki kalemi işaret ederek  "Bana bak şunu kafana geçiririm" dedi. Ortam bir anda gerildi… Aslında Ramiz İlker ve Nagehan Alçın arasında uzun zamandır bir gerilim vardı, bu gerilim bu hafta atışmalara dönüştü…

Birçok yazar,  Paşa’nın yaptığının ayıp olduğunu yazdı, (DOĞRU) yanlıştı.
(AMA)  Paşanın sinirlenmesi için elinden gelen yapan Nagehan Alçı’nın hiç suçu yok mu? Tabii ki var…

Tam bu kavganın ortasında Beyaz TV ekranlarında bir alt yazı Nagehan Alçı’nın ağzından çıkmayan bir sözü o söylemiş gibi yazdı… Olayı fark eden Nagehan Hanım ben böyle söylemedim dedi yanlış düzeltildi.

Bu yanlış mı? Yoksa bilerek yapılan bir şey mi?
Şimdi bir kere yapılırsa hata olur, ama hata tekrar, tekrar yapılırsa bunun adı hata olmaz. "Çünkü bu hafta birkaç kere yapıldı bu."
"Beyaz TV’nin bir diğer programı"
Salı Akşamları: Basın Kulisi…

Seda Özdemir’in Moderatörlüğünde Rasim Ozan Kütahyalı ve Mehmet Faraç ortaklaşa yaptıkları bir programda bu hafta olaylar bir biri ardına geldi.

Mehmet Faraç isim vermeden birilerine gönderme yapıyordu ki, sert sözlerle bu kalemi onlara yediririm gibi kelimeler söylerken Moderatör Seda Özdemir’in ağzından bir isim çıktı.

"Ve hemen Beyaz TV ekranlarında” Sanki bu sözü Mehmet Faraç söylemiş gibi yazdı, Yazıyı fark eden Mehmet Faraç hemen yazının kaldırılmasını istedi. Galiba Beyaz TV bunu alışkanlık haline getirdi yani" Beyaz TV Bunu Hep Yapıyor..

Her hafta tartışmalara sebep olan programda bu hafta gerilen ipler iyice koptu…
Rasim Ozan Kütahyalı Mehmet Faraç’a "Darbeci komutanları savunduğunuz için bu ülkeden ve insanlarından özür dileyin" deyince Faraç'tan sert bir cevap aldı. Faraç, "Sen de yavşak dediğin solculardan özür dilersen daha iyi olur" dedi. Faraç'ın, Kütahyalı'ya yönelik söylediği "reklam arasında talimat aldı" iddiası, Rasim Ozan Kütahyalı'yı adeta çıldırttı. İkili arasında ki kavga yaklaşık 20 dakika sürdü, Faraç'ın, Kütahyalı'ya yönelik söylediği "reklam arasında talimat aldı" iddiası, Rasim Ozan Kütahyalı'yı adeta çıldırttı. İkili arasındaki tartışma program bitene kadar devam etti.

"Eyvah, dedim şimdi Mehmet Faraç oturduğu sandalyeden Rasim Ozan Kütahyalı’ya uçacak"
Tabii ki, öyle olmadı çok büyük bir efendilik gösterdi Mehmet Faraç hep kibar olmaya çalıştı ve sabrına hayran kaldım Faraç’ın ekranda ki, sözde hata  "Bu Cuma akşamı Dinamit Programında da yaşandı" daha ağzında ki laf bitmeden bu sefer Rasim Ozan Kütahyalı’nın sözleri ters yazıldı, söylemediği bir söz onun ağzından çıkmış gibi yazdılar.

Uzun zamandır dikkat ediyorum, hemen, hemen her gece mutlaka Beyaz TV’de ki bir olayı internet siteleri yayınlıyor, çünkü gerçekten olaylarla dolu programlar yapıyorlar.
Mesela sözde ekrana yanlış yazılan sözler, kavgalar hakaretler havada uçuşuyor.
Ama ben yine de tebrik ediyorum, yönetimi çünkü sadece birkaç haber programından başka bir programı olmayan Beyaz TV gündemde kalmayı başarıyor!

"Çünkü bir uyarı bu halk aptal değil şu ekrandaki yazıyı yanlış yazma numarasına biraz ara verin".Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın