Filiz Köseoğlu

Filiz Köseoğlu

Okuma hakları olan gençlerimizin yanlışı!..

Geçtiğimiz hafta Üniversite öğrencilerinin Burhan Kuzu’yayaptığı eylem tartışıldı.

Kimi yazarlar, “Kendi ektiklerini biçti.” anlamında yazılaryazdılar..

Aynı gün bu defa başka bir partilinin konuşmasına yine aynıÜniversite öğrencileri Süheyl Batum’un konuşma yapmasını engellediler..

Burada suçlu kim öğrenciler mi? AKP’mi? Rektörler mi?  

Burhan Kuzu çok nazik kibar bir insan, Sayın Kuzu hakkındaweb ortamında bile bir araştırma yaptığınızda asla boş bir insan olmadığını göreceksiniz.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde böyle bireylemin o şekilde yapılması çok yanlıştı.

Nerede yaşıyoruz hangi çağda yaşıyoruz? Eylem mi yapmakistiyorsunuz yapın ama o şekilde değil. Alkışlayın tepki gösterin, dikkat çekin,sesinizi duyurun… Bir hukuk adamına Türkiye Cumhuriyeti için görev alan birinsana yani bir Devlet adamına bu yapılmaz. Allah size öyle güzellikler nasipetmiş okuma ve öğrenme hakkını elde etmişsiniz.

Siz biliyor musunuz? Doğuda, Anadolu’da, Karadeniz’de veİstanbul’da milyonlarca genç var okumak için gözyaşı döküyor. Kızlarımızınokuma hakkı ellerinden alınıyor, kız çocuğu okumaz diye. Erkekler hayatşartları yüzünden okuyamıyor, büyük adam olamıyorlar.

Engelliler, ya bizler ne yapalım bizler ilkokula bilegidemiyoruz çünkü okuma ve öğrenme çalışma hakkımız elimizden alındı, verilmedidaha doğrusu. Yazıklar olsun, bu vatanın aslan gibi evlatları böylemi olacaktıgeçmişte ki hatalar acılar tekrar mı yaşanacak?.

Bir önce ki yazımda Devlet büyüklerimize ve GenelBaşkanlarımıza şöyle seslenmiştim, “ Birgünlüğüne bizim yerimize geçin!..” demiştim..

Şimdi sizlere sesleniyorum, Üniversite öğrencilerine,adaylarına...

Hak hukuk aramın tozunu kaçıracağınız zaman kendinizi bizimyerimize koyun, eğitim alamamış hatta okuma yazma bile bilmeyen engellileryerine koyun. Kalplerimizin nasıl acıyla bin parçaya bölündüğünü düşünün.

Düşünün…

Ve yaptıklarınıza utanın, görüntüler hiç hoş değil İSTANBUL’da , yaşananlar yüz kızartıcı.

Bazen kara cahil olduğuma şükrediyorum.

Şükrediyorum bu engelli halimle okul kapısından içerigirmemiş halimle sizlerden daha kültürlüyüm.

7 senedir kendi çapımda bir şeyler yapıyorum, rutinde webeditörlüğü içimden geldikçe de makâle yazıyorum… Bu işin eğitimini okullardaalamadım, olmadı rabbim nasip etmedi bana okula gitmeyi…

Eskiden utanırdım, üzülürdüm sanırdım ki engelli olmak ayıp…

Engelliler bir işe yaramaz sanırdım.

Yanılmışım, şimdi ki Üniversite öğrencilerine bakıyorum vekendimle gurur duyuyorum.

 

NOT: Ben malesef siyasi bir partiyi destekleyemiyorum, çünküMeclis’te bizi temsil eden, haklarımızı kollayan bir parti yok!..
Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın