Lokman Adil Arıcı

Lokman Adil Arıcı

Bu plan Türkiye'de sökmez

Dünya tarihinden günümüze kadar insanoğlunun birbirleriyle olan çekişmesi kasabaları, köyler, şehirleri ve sonunda ülkeleri oluşturmuştur.
Oluşan büyük ülkeler topraklarında yaşayanlara karşı sorumluluklarını yerine getirmek ve dünyadaki yer altı ve yer üstü kaynakları kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmak istemişlerdir. Bu istek başka ülkeler üzerinde değişik planlar yapmak karşısındaki ülkeleri zayıflatmak için stratejiler geliştirmişlerdir.

Dünya tarihinde bölünen ülkelere baktığımız zaman bölünmeden önceki o ülke üzerinde uygulanan strateji aynı böl, parçala ve yok et bir ülkede azınlıkları kullanarak federasyon istemesi için vaatlerde bulunmak ve ayaklanmalarını sağlamak hem azınlıkları yok etmek en önemlisi de o ülkeyi yok etmek amacını gütmektedir. Bu gün Türkiye de Federasyon isteniyor bir anlamda bağımsız yönetilen bölgeler, diyelim ki Federasyon sistemine geçtiniz o zaman ne olacak tamamen güçten düşmüş kolayca kontrol edilebilir. Zayıf bir bölge haline gelecek buda Türkiye‘nin güçsüzleşmesi ve parçalanmasına doğru gidilmesi anlamına gelmez mi? Suriye ve Irak üzerinde oyunları o ülkeleri parçalara ayırmayı hedefleyen bir stratejinin Türkiye için de planları olduğunu görmek için çok fazla düşünmeye gerek yok. O yüzden manevi bilinç, milli birlik ve beraberliğin güçlenmesi her zamankinden daha önemlidir.  

Türkiye hükümeti bu yüzden komünist ideoloji ile özel olarak yetiştirilen PKK’nın karşısına milli bilinçle, şuurla, maneviyatla yetiştirilen genç nesillerle çıkmak zorunda özellikle Güney Doğuda maneviyatı yüksek, milli birliğe beraberliğe dayalı bir eğitime dayalı bir sistem getirilmeli.

Türkiye diğer ülkeler gibi üzerinde planlar yapılabilecek bir ülke değildir. Tarihte hiçbir güce boyun eğmemiş sadece ALLAH cc önünde eğilmiş ve genlerinde ülkesi, inancı, toprağı, bayrağı, namusu için her an ölmek için hazır olan bir milletin üzerinde oyun oynayamazsınız. Bunun en son örneğini Çanakkale de dünyaya kanıtlanmıştır dünyada savaşılmayacak tek bir ülke varsa o da Türkiye’dir bunu da anlamaları için Türk olmaları gerekir.

Bunun dışında küresel güçlerin Türkiye ve Ortadoğu için belirledikleri planlara gelirsek, ne Ortadoğu ne de Türkiye kilometrelerce uzaktan bakıp, yuvarlak masalarda ortaya konulan haritalar üzerinden anlaşılabilecek bir coğrafya değildir. Öncelikle bölge insanının ruhunu anlamak, neyi istediklerini neyi beklediklerini kavramak gerekir. Şurada şu kadar Sünni var onları buraya verelim, bu kadar Kürt var onları şuraya hâkim kılalım, öte yerdeki Arapları şu tarafa kaydıralım gibi bir mantıkla bölge şekillendirilmemelidir. Özellikle de bölgenin petrol ve doğal gaz kaynaklarını hesaplayarak, sadece kendi menfaatini düşünen, insani değerlerden tamamen yoksun, mekanik bir değerlendirmeyle Ortadoğu’ya çizilen her harita büyük bir açmaza dönüşecektir. “Her petrol kuyusunun başında etkisiz birer devletçik olsun, gerekirse bunlar birbirini yesin ama biz bir şekilde petrole ulaşalım” mantığıyla hareket edilirse, o petrolün kimseye ulaşması mümkün olmaz. Bu amaçla, ırk ve mezhep taassubunun körüklenmesi de komünist terör örgütünün güçlenmesinin sağlanması da son derece tehlikeli bir yoldur. Bunu da Türkiye üzerinde hain planlar yapanların artık görmesi gerek.

Dünya üzerinde Türk’ten daha büyük, ondan daha eski ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın