Lokman Adil Arıcı

Lokman Adil Arıcı

Görüntü insanı terörist yapar mı?

Son aylarda Ortadoğu’da yaşanan olaylar karşısında her insanın ilk vereceği tepki vahşi bir terör eylemi söylemi olacaktır.
Zira sistematik olarak insanları katletmeyi kendine bir görev bilen insan düşmanları ve bu insan düşmanlarının yetiştirdiği katliam çeteleri hunharca, acımasızca dünyaya fitne ekerek cinayetlerini pervasızca sürdürmekte ve bu kargaşa ortamını dünyaya yaymaya çalışan Siyonizm ve emperyalizm yeni yeni kan gölü için yer aramakta bu arada da dünyaya Müslüman insan denen profil işte budur diye dünyaya göstermektedir

Bugün Suriye’de, Filistin’de, Irak’ta yaşananları iyi analiz etmeliyiz kafa kesmeleri, kadınlara tecavüzü camilerin yıkılmasını zorla evlere girilerek yaşanan vahşet olaylarını ve diğerlerini. Bu yaşananları İslam süzgecinden geçirip değerlendirmemizi yaptığımızda birilerinin bizlere bu terör olaylarını şirin gösterme çabalarının ne kadar boş olduğunu Siyonist medyanın ne yapmak istediğini her sakal bırakanın şalvar giyenin, Allah-u Ekber diyenin terörist olduğunu imajını da artık yemeyelim.  

Şimdi bu olaylardan sonra terörist kavramını da netleştirmek lazım, Terör ya da terörizm siyasal veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere, resmi yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımıdır. Terör uygulayan organize gruplara terör örgütü, terör uygulayan şahıslara da terörist denir.Terörist eylemleri sonucunda halkın malına,canına,ırzına,aklına ve dinine zarar veren kişilerdir.Son gelişmelere bakacak olursak Suriye’deki teröristler kavramıyla ise dünyanın dört bir yanından toplatılarak Amerika ve korsan İsrail’e köleliği ALLAH’u Ekber çığlıklarıyla ortaya çıkaran Suriyeli vatandaşların çocuklarından oluşan ordu ve güvenlik teşkilatlarını hedef alan herkes kastedilmektedir.Senin teröristin benim teröristim olmaz terörist teröristtir.

Asıl söylemek istediğimize gelirsek son Ortadoğu olaylarında daha sık gördüğümüz genel görüntü olarak uzun sakallı, bıyıkları tıraş edilmiş, şalvar giymiş tipler olarak tarif edilebilir burada şunu iyi anlamamız lazım her sakallıya dede denmez düsturu içerisinde her sakallıyı da bu gurubun içine katmak doğru olmaz. Sonuç olarak şunu bilmeliyiz sakalda bizim sarık ta, cihat da bizim, mücahit de kuranın tarif ettiği Müslümandan yani kuran insanından asla terörist olmaz. Yalnız Müslüman görünümlü ve söylemi altında eylemlerini yapıyorlar ki şu anda olanda o dur.

Şu anda emperyalist ve Siyonist güçler Müslümanları terörist olarak göstermek isteseler’ de gerçek teröristin kim olduğuna dünya’yı kimin çekilmez hale getirdiğine bir bakalım.

1: Birinci dünya savaşını kim başlattı?
2: İkinci dünya savaşını kim başlattı?
3: Hiroşima ve Nagazaki’ye Nükleer bombaları kim attı?
4: Kuzey ve Güney Amerika’da 150 milyon Kızılderili’yi kim katletti?  
5: Filistin’de on binlerce insanı katleden kim? Evet bu soruların cevabını veren her insan dünyayı kimin terörist eştirmeye çalışan güçleri de biliyor demektir.

“Gerçek anlamda ne zaman insan oluruz, insanlığa gelen kötülükleri senin, benim ayırt etmeden karşı durursak.”

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın