Lokman Adil Arıcı

Lokman Adil Arıcı

Hedef Türkiye

Evet, yanlış duymadınız bu gün Ortadoğu’da yaşanan bu olumsuzluklar sınırlarımız dışındaki ülkelerin sınırlarının değişmesi, hükümetlerin yıkılması İslam, Müslümanlık adına yeni üretilen terör örgütle
Onların devlet eliyle yok edilmesini söylemektedir.) küçük Devletçikler oluşturma hevesleri ve diğerleri. Bütün bu yaşananlar ve olumsuzluklar Türkiye içindir nedenlerini başlıklar halinde görelim.

1-Müslüman Türk devleti Dünya tarihine bakıldığında dünyaya  en uzun yön veren bir millettir kadarki tarihten Türk milletini çıkarın tarih diye bir şey kalmaz. Dolayısıyla Dünya tarihini yeniden yazılmak zorunda kalır.

2-Türkler Dünya tarihinde en çok devlet kuran millettir. O kadarki devlet kurmak Müslüman Türkler için sıradan bir iştir. Örnek verecek olursak Mısır’a atanan Ahmet Bin Tolun. Mısır’da kısa süre içerisinde o kadar başarılı bir yönetim gerçekleştirmiştir ki! ikinci adım olarak orada Mısırda ilk Müslüman Türk devletini kurar ve tarihe’ de ilk Müslüman Türk devleti olarak geçer (Tolun devleti ‘dir)ikinci örnek Barbaros kardeşlerin Afrika’ya giderler ve birkaç senede Cezayir devletini kurarlar ilk hükümdarı da Oruç Reis olur.

3-Tarihe baktığımızda bir millete ait üç devlet üçü’ de dünyanın zirvesinde üçü’ de Müslüman. Osmanlı, Timur, Memluk…

4-Müslüman Türk milleti İslam dininden aldığı inanç, ilim, sevgi merhametle insanlığı önce kendi nefsinde yoğurdu daha sonra bütün dünya ülkelerine yaymıştır. Batı insanını insan yapan evrensel değerleri Müslüman Türk milletinden öğrendi. Yüzyıllar boyu, Müslümanların elinde olan şehirlerin bir kütüphanesinde bulunan kitap, Avrupa’nın tamamında yoktu. Müslüman Türk devletine ait bu ve diğer bilgileri, Siyonist Yahudi, Hristiyan batı ve Amerikalı uzmanlar çok iyi bilmektedir. Onlar Müslüman Türk milletinin tarihini en ince ayrıntısına kadar araştırıp çıkan sonuca göre kendilerine yol çizmişlerdir.

5-Müslüman Türk milleti kontrol altına alınmazsa. Dünyanın geleceği ile yaptıkları planların hiçbirinin hayat bulma şansı yoktur.

6-Tarih bilimcilerinin ortak kararı derki. Milletlerin karakteristik yapıları kolay kolay değişmez. Gelecekleri geçmişlerine benzeme ihtimali yüksektir. O halde Müslüman Türk milletini boş bırakmaya gelmez devamlı onları uyutacak, sıkıntıya sokacak başlarından belanın eksik olmayacağı işlerle uğraştırmak lazım Tarihleri ve milli kültürleri ile aralarını açmak için bir mücadeledir.

Geçmişte görüldüğü gibi Müslüman Türk Milletini hiçbir zaman Siyonist Yahudi, Hristiyan batı ve Amerika ilişkileri istenildiği seviyede olmamıştır Müslüman ülkelerin ve özellikle birde Türk’se onların hayrına olacak hiçbir şeyi yapmazlar Çünkü onlar bilirler’ ki bu büyük milletin önüne konulan engeller kaldırıldığında onları tutmak mümkün değildir.

Ortadoğu’daki gelişmelere bir bakın bu olumsuzluklara Türkiye niçin direk olarak müdahil olamıyor. Büyük oyunu kuranlar bizi kontrolü altına almak ve uzak tutmak ister çünkü bilirler ki tarihimizden, geçmişte yaptıklarımızdan korkarlar Türkiye onlar için uyuyan bir aslan’dır ve menfaatleri için uyanmaması gerekir.

Ne zaman büyük müslüman Türk milleti oluruz; dizilerden, evlenme ve eğlence programlarından kurtulup, aklımızı işletmeye başladığımız zaman!...

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın