Merve Özgüven

Merve Özgüven

Hakkında

Merve Özgüven, Adana’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi. 2009 yılında Avigen Egitim ve Psikolojik Danışmanlık merkezinde stajyer olarak çalışmaya başladı, daha sonra çocuk ve ergen psikologu olarak aynı kurumda çalışmaya başladı. Eş zamanlı olarak ATED eğitim ve danışmanlıkta eğitmen psikolog olarak çalıştı. Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimi tez aşamasındadır.

2010 yılında Febris danışmanlık ve Maltepe Belediyesi tarafından ortak yürütülen projede, çocuk testleri uygulamalarında görev aldı.

2013 yılı itibari ile Psiko Yaşam Akademisi kurucularındandır. Aynı zamanda uzmanlara yönelik çocuk testleri eğitimi vermektedir.

Bilişsel davranışçı terapiler ve bütüncül yönelimli terapiler uygulamaktadır.

Çocuk ve ergen testleri, konusunda uzmandır. Çalışma alanları çift-aile, genç yetişkinler, çocuk ve ergen danışmanlığı ve cinsel işlev bozukluklarıdır.
Toplam 4 yazı listeleniyor
 • Obsesif Kompulsif bozukluk

  Obsesyonlarımızı (takıntı) psikolojimizin bağışıklık sistemi olarak düşünebiliriz.

 • Taklit kalp krizi (Nanik Atak)

  Her dönemin kendince popüler bir ruhsal rahatsızlığı vardır, önceleri histeri atakları olarak bilinen somatik rahatsızlıklar, sonraları asabiyet buhranı geçiren hastalar (depresyon) ve şimdilerde pani

 • Erişkin hiperaktivitesi

  Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivitenin, sadece çocukluk çağı hastalığı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

 • Katil Bonzai

  Bonzai son zamanlarda yaşanan ölümlerle bize kendini tanıtan kimyasal uyuşturucunun adı.