07.11.2018 17:03 1440 Okunma

Nihal Olçok, Mustafa ve Nisan Tari çiftinin nikah şahidi oldu

Nihal Olçok, Mustafa ve Nisan Tari çiftinin nikah şahidi oldu

Tari ve Aksu aileleri evlatlarının mutluluğunu muhteşem düğünle dostları ile paylaştı.

Minik Kuş Tari ailesinin davetlisi olarak İstanbul Bomonti Hotel’de düzenlenen düğün törenine katılmış.MalatyalıTarive Mardinli  Aksu ailelerinin evlatları Mustafa Tari ve Nisan Şeyma Aksu muhteşem bir düğünle hayatlarını birleştirmişler.Düğün töreni öncesi Kurra Hafızı Ali Tel tarafından Kur’an-ı Kerim okunurken, toplu halde dualar edilmiş.

Beyoğlu belediye başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından kıyılan nikahın şahitliğini AK Parti Mardin eski Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardin Dernekleri Federasyonu Başkanı İbrahim Biter, İzmir Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ve Nihal Olçok yapmışlar.Nihal şahitleri arasında yer alan şehitlerimiz Abdullah Tayyip Olçok’un annesi, Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok hanımefendinin evlilik cüzdanını genç çiftlere takdim etmesi düğüne ayrı bir önem ve değer katmış.

Damadın babası Faik Tari ve eşi Sultan Taritüm davetlilerin masalarını ziyaret ederek yakından ilgilenmişler.Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Başkan YardımcısıBayram Kulu’da eşi Esmer Kulu ile beraber düğüne katılan isimler arasında imiş.

Sanatçı Ali Şan'ın sahne almasıyla halaylar eşliğinde düğün töreni tam anlamıyla bir şölene dönüşmüş.Damadın annesi Sultan Tariile gelinin annesi Gülay Aksu, genç çifte bir yastıkta kocamanın sırrını verirken sevgi, saygı ve dürüstlüğün anahtar olduğunu dile getirmişler. Gelinin dedesi Faik Efetürk ise mutluluğun sırrında itimadında önemli yer tuttuğunu, mutlu çiftten en az 3 torun istediğini söylemiş.