Mücahit Ak

Mücahit Ak

Ben bilmem Genel Başkanım bilir!

Ben bilmem Genel Başkanım bilir!
Teknoloji her gün yeni bir evreye giriyor. Dünya birçok değişime sahne oluyor. Zaman su gibi akıp geçiyor, hiçbir şey yerinde durmuyor. Küresel planlar uzun vadede aynı olsa da kısa vadede değişimlere gebe kalıyor.

Kişiler, gruplar sürekli koltuklarından oluyor. Dünyada değişmeyen tek şey ise aklın varlığı ve sistem...

Ülkemizde ise ilkeler değişiyor, dokunulamaz dediklerimize dokunuluyor. Olmaz dediklerimiz oluyor. Ülkenin yönetim sistemi başta olmak üzere her şey değişiyor, tek değişmeyen ise siyasi parti genel başkanları ve bizim sorgusuz biatımız.

Bırakın siyasi partilerin genel başkanlarının değişmesini, rakip dahi çıkılamıyor karşılarına. Dış dünyada asli olan sistemin ilerlemesiyken; bizde baki olan gruplar, cemaatler, siyasi parti genel başkanları... Her grup kendi iktidarını korumanın hesabında!

Ülkece hepimiz kendi putumuzu kendimiz inşa etmişiz bile! "Benim siyasi parti genel başkanım hata yapmaz, benim cemaatimde yanlış olmaz, en doğru olan bizim oluşumumuz" vs vs vs. Sorgusuz biat kültürü olan herkes, potansiyel bir FETÖ'dür ve bu ülkenin istikbali ve Devlet olgumuz açısından tehdittir, tehlikedir.

Sorgudan sualden uzak, Allah'ın verdiği beyni kullanmaktan aciz büyük bir kitlemiz var. (Partili ya da bir gruba bağlı olan kişileri değil sorgusuz biat eden kişileri kastediyorum) Bu A grupta da var B grupta da...

Oysaki iktidar hiç yanlış yapmaz diyenle, iktidar hep yanlış yapar diyenleri aynı torbaya koyabilmeliyiz. Saplantılı ruh gün gelir devletin bekası içinde tehdit içerebilir.

Şimdilerde ise gelen kuşak için Z kuşağı tanımlaması yapılmakta. Bu genç arkadaşlar, kuşak olarak tanımlanmak yerine bir dernek ya da parti kursalar hemen vatan haini ilan edileceklerdi belki de... Çünkü suçlular!

Hoca efendileri sorguluyorlar... Dokunulmaz iş adamlarını sorguluyorlar... Muhalefeti ve ana muhalefeti sorguluyorlar... İktidarı sorguluyorlar... Oysa ki o grupları sevenlere göre onları sorgulamak ya dinden çıkmaktır, ya vatan hainliğidir ya da faşistliktir…

Bundan dolayı amacı olmayan insan topluluğu olarak yıpratılmak istenilseler de; sorgunun olmadığı bir yapıda bulunmaları mümkün değil. Türkiye'de de Genel Başkanların sorgulandığı bir yapı maalesef mümkün değil... Çünkü, "Hoca efendi ne diyorsa odur", "Ben bilmem Genel Başkanım bilir" mantığı beyinlerimizi esir almış vaziyette.

Ülke olarak müreffef yarınlara ulaşmamızdaki en büyük sır üretmemizdir. Peki bırakın üretmeyi, başkalarının aklıyla düşünüp fikir dahi üretemeyen bir topluluk refaha erebilir mi? Baba hangi partiliyse oğul o partili, baba hangi takımlıysa oğul o takımlı. Bırak kardeşim!

Yapıcı bir dil ile aklın, bilimin, fenin, tarihimizin ve kültürümüzün ışığından bakarken, aykırılıklardan da faydalanabilmeliyiz. Bu memleket hepimizin.


Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle...

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
 • Yavuz sener
  Iyi bir tesbit ama bunu gercekdiricek kişi veya kişiler ola bilirmi bu bizim insanlıkla bir takım olan biteni duymuyor görmüyor buda bu iktidarın usine geliyor
 • Bekir Sarı
  Sorgusuz sualsiz biat derken, önce kimlere ne için biat edildiğini de açıklasaydınız onu da anlayabilsin okuyan! Örnek; CHP AKP HDP İYİ parti...Bunlara oy verenler bunlara neden biat eder? Ya da fikirlerini, icraatlarını beğenme biat mı oluyor? Türkiye'yi 20 yıldan bu yana 80 yılda yapılamayanları yapan Tayyip Erdoğan'ı hizmetlerinden ötürü, yaptıklarından ötürü sevmek, taktir etmek bu nedenle oy vermek biat mı oluyor? Tayyip Erdoğan'ın hataları yok mu elbette var. Hatasız kul olmaz, herkes hata yapabilir. Cumhurbaşkanımızın da hatalı karar ve düşünceleri var ve olacaktır da. Ben AKP seçmeni olarak, bu hataları sorgularım, söylerim, ancak ülkem adına, millet adına bu kadar değerli hizmet yapmış bir lidere saygı göstermek, onu taktir etmek biat ettiğim anlamına gelmez. CHP de Kemal Kılıçdaroğlu kaç tane seçim kaybetti hala o koltukta oturuyor, oturabiliyor neden? Yazıda bahsettiğiniz biat edenler nedeniyle! Onun için sapla saman karıştırılmasın, hizmet edenle, konuşan aynı kefeye konamaz. ,
 • İlyas özdemir
  Amasyadan selam
 • Suphi Uçak
  Tebrik ederim Mücahit kardeşim çok güzel ve aydınlatıcı, yol ve yön gösterici bir yazı.
 • Mehmet Salman
  Kalemine sağlık kardeşim. Doğruları dile getiren bir yazı olmuş yine.
 • Ömer faruk
  Eyvallah kalemine sağlık