Mücahit Ak

Mücahit Ak

Filmi baştan sar!

Son dakika! Ankara temsilcimizin aktardığı bilgilere göre yakın zamanda kabine değişiyor. Değişim söylentileri toplumda heyecanla karşılandı.
Filmi baştan sar!
Flash Flash Flash! Cumhurbaşkanı Erdoğan, değişim imasında bulundu. Erdoğan, ‘’Teşkilatlarımızın bir kısmının yenilenmesi gerekiyorsa, yenileyeceğiz’’ dedi.  

Son Dakika! Belediye Başkanları istifa mı edecek? Büyük değişim başlıyor mu? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Belediye Başkanlarımızın bir kısmının dinlenmesi gerekiyorsa ya da başka görevlerde görevlendirmesi gerekiyorsa, gerekeni yapacağız’’ dedi. Belediye Başkanları istifa etti mi, edecek mi kulisleri derken istifalar art arda gelir… 

İstanbul, Ankara, Bursa, Niğde, Balıkesir, Düzce ve Esenyurt (farklı sebep) Belediye Başkanları istifa eder. İstifayla anılan Başkanlar için ise zorlu bir süreç başlar. 

Son Dakika! Belediyelerde ki değişim süreci teşkilatlara da yansıdı. İstanbul ve 25 ilçesi başta olmak üzere birçok İl-İlçe Başkanı görevden alındı. (Kongrede aday gösterilmeyecek) Yapılan değişimlerle beraber 16 Nisan Referandumu’nu halka anlatamayan teşkilatları değiştirdik, hantal yapıyı yok ettik, metal yorgunlarından arındık ve artık duruma Reis el koydu yorumları yapılarak ama haklı ama haksız geriye küskün yığınlar bırakılır… 

Bitti mi? Bitmedi… 

24 Haziran Seçimleri’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinden %10 fazla oy alır ve teşkilatların birçoğunun değişmesine rağmen ‘Milletimizin verdiği mesajı aldık’ ifadelerini kullanır. 

Milletvekillerinden Bakan yapılacak mı? Yeni kabine de kimler olacak? Bakanlık sayısı düşürülecek mi? derken yeni sistemin yeni kabinesi açıklanır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak Milletvekilliği’nden istifa ederek Bakan olurlar. 

Siyasi kimliği olmayan birkaç isim de tercih edilir. Son Başbakan Binali Yıldırım ise TBMM Başkanı… 

Yeni kabileyle ilgili alanında uzman kişiler Bakan olarak atandı yorumları yapılırken, kabine de uzun süre değişim olmayacak, istikrar sağlanacak gibi açıklamalar da ardı ardına yapılır. 

Siyasette zaman o kadar hızlı geçiyor ki... Günler aylar derken 31 Mart 2019 gelir ve yerel seçimlere gidilir. Sonuçlar ise oldukça ilginç… Belediye Başkanı istifa ettirilen Balıkesir’de AK Parti 10 bin farkla kazanabilirken, Ankara ve Esenyurt’ta seçimi kaybeder. 

İstanbul da ise, ‘Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır’ atasözünü anımsatan bir sürece adım atılır. (Baharın gelişine aldanılmaması gerektiği, aslında kışın geçmediğini ifade eden atasözü.) 
İstanbul’da itiraz süreci devam ederken, televizyonlara bir son dakika haberi daha düşer. 

Son Dakika! AK Parti MYK’da parti içerisinde köklü değişim sinyali veren Cumhurbaşkanı Erdoğan; ‘’Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım’’ dedi. Ankara’da Kabine de ve teşkilatlarda büyük değişim olacağı konuşuluyor. 

Peki sonuç? 

Sonuç, maalesef yok. Ben yazarken yoruldum, siz okurken… 

Siyasette maalesef biat kavramı liyakat kavramının önüne geçmiş, nitelikli birçok insan siyasi kulvarlardan uzak kalmayı tercih etmiştir. Siyasi partilerde ki niteliksiz kadrolar ise adeta gelen gideni aratır dercesine, ülkemiz için birer zaman kaybı olmaktan öteye gidememiştir. Ali gidiyor Ahmet geliyor. Değişmesi gerekenle nasıl değişim yapılabilir? Boş bardak ile sürahi dolar mı? Bu filmi daha ne kadar seyredeceğiz? Her geçen gün umudumuzu kaybediyoruz…


Boşver filmi baştan sar! 

Son dakika…

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
  • Hatip
    Hoş geldin hayırlı olsun