TIC HOLDING Header
 • USD 16.668
 • EUR 17.544
 • Altın 975.546
 • BIST 100 2490.24
Mücahit Ak

Mücahit Ak

"Yiyin beyler yiyin"

Dünyada masalar değişiyor. Dengeler alt üst oluyor. Dost bildiklerin düşman, düşman bildiklerin dost oluveriyor bir anda. Yeni bir medeniyetin inşa ve ihya sürecine girmiş bulunmaktayız.
"Yiyin beyler yiyin"
Şeytanın fazla mesai yaptığı günlerdeyiz. Kimisine Devletin ikbal ve haysiyetini korumak için bedeller ödemek düşecek Keş dağlarında, kimilerine ise aynı gayelerle çıktığı yolda ihya olmak düşecek en basit Kurban çadırlarında…

Daha fazla makam, daha fazla ihale, daha fazla para… Ve kaçınılmaz olan güç… Amacı topluma hizmet değil, haksız kazanımlar edinirken önündeki engelleri kaldırmak.

Dillerde var dava, oysaki Kızıl Elma desen soyda yiyelim diyecek be ahmak!

Yiyin beyler yiyin. Her şeyi yediğiniz gibi, elmayı da soyarak yiyin. Hiç ölmeyecekmiş gibi yiyin. Şişip patlayana kadar yiyin. Garibin gurabanın, ezilip bükülenin, yetimin öksüzün, Ali Dayımın Ayşe teyzemin hakkından yediğiniz gibi yiyin.

Vatandaş çatı katı atamazken, özel ormana 553 villaya göz yumanlar hem resmi hem de gayri resmi yiyin. Yemeden önce yolunuza taş koyanlar olursa, tehdit etmekten de geri durmayın! Yeter ki yiyin… Hatta önünüzdeki bittiyse önümüzden de yiyin!

Yakışmıyor beyler…
Geçmişinize yakışmıyor…
Savunduğunuz değerlere yakışmıyor…
Bunlar maalesef ki dava partilerinin sırtındaki en büyük prangalardandır. Belki de ağaç kurdu misali…
Yabancı testere ile gelir. Ağaç kurdu içerden bitirir işi.

Bu kursakları haram lokma ile dolan kişiler, gün gelip tehlikeye düştüğünde herkesi ama herkesi satarlar. Haram lokma ile abad olunmaz. İnsanların helaliyle oynayarak ise hiçbir yere varılamaz.


Şu kıssadan hisseyi hatırlatarak yazımı sonlandırayım.

"Vakti zamanında ünlü bir politikacı kendisine muhteşem bir villa yaptırmış. Bu villada yok yokmuş. Akla gelebilecek her şeyin en iyisi bulunmaktaymış.

Politikacı; gelen konuklarına hep aynı soruyu sorarmış. "Villamı nasıl buldunuz? Bahçemi nasıl buldunuz? Kurbağalı havuzu nasıl buldunuz?"

Konuklar da hep aynı yanıtı verirmiş. "Harika… Muhteşem... Şahane... Bundan güzeli olamaz."

Günlerden bir gün, Politikacının villasına bir din bilgini gelmiş. Politikacı aynı soruyu ona da sormuş.

Din bilgini; "Evet her şey şahane... Ama şu delik olmasaydı" diye yanıtlamış.

Politikacı şaşkın gözlerle çevresine bakmış: "Hangi delik?" diye sormuş.

"Hangisi olacak, demiş bilgin, Azrail'in gireceği delik. Orası açık kalmış" der.Son söz olarak; Azrail gelene kadar yiyin!

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle…

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
 • Tuncay odabaş
  Muhteşem olmuş güzel anlatmışsın yüreğine sağlık
 • Nuri Şahin
  Sevgili Mücahit yazınızı okudum, eline, kalemine sağlık, iyi insan olmanın, ahlaklı dürüst adam olmanın, yaşam kültürü ve içinden çıkılan değerlerin kabulü ve içselleştirilmesi ile doğrudan bağlıdır. Biz yıllar, yıllardır toplumun haklarına vicdanla ve ahlakla yaklaşıldığı zaman, önüne açılan pencereden hakkı, hakkaniyeti görebilme imkanı her durumda elde edikebilir diye, yana yakıla sesimizi duyurmaya çalışıyorduk. Yanımıza gelmiş olmana sevindim. Mesele,sınıf ve toplumsal hassasiyettir. Sevgilerimle
 • Enver özyurt
  Trübünlere oynadığınız ayan beyan ortada belkide sen istediğini alamadın talebin geri çevrildi siz saŕayları eleştirirkende eleştirenler çadırda oturmuyor lâkin hırsızın yolsuzun partisi olmaz devlete millete hizmet etme gayeside olamaz bütün bu partide yarın başka partide bu eleştiriyi yazanda dahil olmak üzere herşeyden önce dürüst olmalıyız ahlaklı olmalıyız ikim bu ülke için çalışıyor kim nutuk çekiyor çok iyi analiz etmeliyiz pazarda ıspanak alırken gösterdiğimiz hassasiyeti oy verdiğimiz insanlarda göstermeliyiz göstermeliyizki herşey güzel olacak dolmasını yutmamalıyız
 • Niyazi gece yatmaz
  Azraile bitirmişsin sanki sen Azraille tanışmaya aksın. 😡👿😈