Burcu Demir

Burcu Demir

Hakkında

1983, İstanbul doğumlu olan Burcu Demir, 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo-Televizyon-Sinema Bölümü'nden mezun olmuştur.

2005-2007 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü,Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı'nın açtığı Avrupa Birliği programında yüksek lisans yapmıştır.

2007 yılında Ankara merkezli Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu'nda staj yaptı ve ilk yazıları bu kurumun yayınlarında İngilizce ve Türkçe olarak yayınlandı.

Yazarımız 2009 yılından bu yana Ogün Gazetesi ve Ogün Haber'de gündeme dair makâleler yazmaktadır.
Toplam 178 yazı listeleniyor
 • Veda...

  Ogün Haber ailesine katılalı beş yıl olmuş. Dış politikaya odaklı ilk yazıların ardından köşenin kapsamı genişlemiş, iç siyasete dair polemikleri hatta futbol ve televizyon dizileri gibi popüler kültü

 • Mayıs

  Mayıs ayı; Türk yakın tarihine sırt çevirmeden her vatandaş için sıkıntılı bir döneme karşılık gelir.

 • 30 Mart'tan, Türkiye'nin yedi farklı bölgesinin payına düşenler

  Nihayetinde yerel seçimleri geride bıraktık. Sonuçlara dair tartışmalar uzun müddet devam etse de yapılan itirazların hiçbiri Türkiye geneli için ortaya çıkan yüzdeleri ciddi oranda değiştirmedi.

 • Ölümle birleşmeye dair..

  Berkin hayata gözlerini yumar yummaz ölümün birleştirdiği kitlelerden bahsetmeye koyulduk. Demek oluyor ki on beş yaşında bir çocuğun bu dünyadan göçüp gitmesi o kadar üzdü ki bizleri, freni patlamış

 • Benim adım laiklik...

  Yıllar var ki siyasetin içindeyim; hem sahnesinde hem de kulisindeyim. Birbirine uzak coğrafyalarda, zamanın çeşitli dilimlerini tecrübe etmenin derdindeyim.

 • Yılbaşında yazı yazmak.. Ama nasıl?

  Yeni bir yılın gelişini kutlamaksa mevzu bahis; polemik üretmeyi, en az siyaset kadar severiz.

 • Ukrayna'da neler oluyor?

  Geçtiğimiz günlerde Ukrayna'nın başkenti Kiev'de binlerce kişi, Avrupa Birliği'yle işbirliği anlaşmasını imzalamaktan vazgeçen Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç'i protesto etti.

 • Yine yeni yeniden AB-Türkiye ilişkileri

  22'inci faslın (Bölgesel Politika ve Yapısal Araçların Koordinasyonu) açılmasıyla AB-Türkiye ilişkileri gündemin ilk sıralarına taşındı.

 • 'İBB aktarmalı Ankara' kaç sene sürer usta?

  İstanbul... Coğrafi konumu ve çok kültürlü demografik yapısı başta olmak üzere birçok özelliği dolayısıyla politik çevrelerin dikkatini çekmiş ve yönetimi ele alınası bir merkez şeklinde algılanmayı y

 • #Direnlüfer

  Bugünlerde Mustafa Kemal üzerinden siyaset üretmek fazlasıyla popüler. O halde felsefesini anlamak adına her zamankinden daha fazla çabaya ihtiyaç var demektir.