30.05.2017 02:56 Güncelleme Tarihi: 30.05.2017 04:21 83353 Okunma

Allah'ın işine karışılmaz..

Allahın işine karışılmaz..

Yeri göğü yaratan Allah'ım nelere kadirsin. Herşey ama herşey senden sorulur.

Bir küçük hikaye okudum, çok duygulandım ve etkilendim, sizinle de paylaşmak istedim.

Bir Kelebeğin Dersi..

Bir gün, kozada küçük bir delik belirdi; bir adam oturup kelebeğin saatler boyunca bedenini bu küçük delikten çıkarmak için harcadığı çabayı izledi. Ardından sanki ilerlemek için çaba harcamaktan vazgeçmis gibi geldi ona. Sanki elinden gelen her şeyi yapmış ve artık yapabileceği bir şey kalmamış gibiydi. 

Böylece adam, kelebeğe yardım etmeye karar verdi. Eline küçük bir makas alıp kozadaki deliği büyütmeye başladı. Bunun üzerine kelebek kolayca dışarı çıkıverdi. Fakat bedeni kuru ve küçücük, kanatları buruş buruştu. Adam izlemeye devam etti. Çünkü her an kelebeğin kanatlarının açılıp genişleyeceğini ve bedenini taşıyacak kadar güçleneceğini umuyordu. Ama bunlardan hiç biri olmadı! Kelebek, hayatının geri kalanını kurumuş bir beden ve buruşmuş kanatlarla yerde sürünerek geçirdi. Ne kadar denese de asla uçamadı. 

Adamın iyi niyeti ve yardım severliği ile anlayamadığı şey, kozanın kısıtlayıcılığının ve buna karşılık kelebeğin daracık bir delikten çıkmak için göstermesi gereken çabanın, Allah'ın kelebeğin bedenindeki sıvıyı onun kanatlarına göndermek ve bu sayede de kozanın kısıtlayıcılığından kurtulduğu anda uçmasını sağlamak için seçtiği yol olduğuydu...

Bazen yaşamda tam olarak ihtiyaç duyduğumuz şey çabalardır.

Eğer Allah, yaşamda herhangi bir çaba olmadan ilerlememize izin verseydi, o zaman bir anlamda sakat kalırdık. O zaman olabileceğimiz kadar güçlenemezdik. Asla uçamazdık..  

Güçlü olmak istedim… Ve Allah beni güçlendirmek için zorluklar yolladı.

Bilgelik istedim… Ve Allah çözmem için sorunlar yolladı. 

Başarı istedim.. Ve Allah bana çalışmam icin zeka ve kas gücü verdi. 

Cesaret istedim… Ve Allah bana üstesinden gelmem gereken sorunlar verdi. 

Sevgi istedim… Ve Allah bana, yardımcı olmam için sorunlu insanlar yolladı.  

İyilik istedim… Ve Allah bana fırsatlar yolladı.

"İstediğim hiçbir şeyi elde edemedim... Ama ihtiyaç duyduğum her şeyi elde ettim." 

Yaşamınızı korkusuzca yaşayın, zorlukların tümüne göğüs gerin ve onların üstesinden gelebileceğinizi açıkça gösterin. 

Bu mesajı dostlarınıza yollayın, evlatlarınıza okutun ve onlara ne kadar değer verdiğinizi gösterin.  

Bunu "arkadaş" olarak kabul ettiğiniz herkese yollayın, hatta bunu size yollayan arkadaşınıza bile yollayın. Eğer bu mesaj size geri dönerse, o zaman arkadaş çemberinizin doğru insanlardan oluştuğundan emin olabilirsiniz.

Bir kelebeğin dünyaya verdiği ders, çok güzel bir yazı.. İnsanlar okudukları beğendikleri yazıları birbirlerine okutup öğretmek içinde bazan ne tatlı yollara baş vuruyorlar bayılıyorum.

Sevgili okurlarım, sizde bu hikayeyi dostlarınıza gerekince kıssadan hisse olarak anlatırsınız...

Tekrar görüşene kadar sağlıkla kalın. Mübarek Ramazan ayı sizlere bereket, huzur ve mutluluk getirsin...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.