Tunahan Onhan

Tunahan Onhan

Hakkında

Biraz ben...

23 Mayıs 1994 yılında Tekirdağ'da dünyaya geldim. Okul hayatıma yaşadığım yerde başladım. Küçük yaşımdan itibaren resim çizmekteydim. Tekirdağ Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi'ne geçtikten sonra bu resme olan ilgim aşçılık ve gastronomi alanına geçmeye başladı. Lise hayatıma geçtiğim zamandan beri mutfakla ilgili elimden geldiğince araştırmalar yaparak yeni bilgiler kazanıp bunların üzerinde durmaya çalıştım.

Rixos Hotel'de stajımı tamamladıktan sonra tekrar orada işe başlayarak, sektöre giriş yaptım. Ve yine Antalya'da bulunan Güral Premiere hotelinin alacarte mutfağında iki sezon çalışmaya devam ettim. İzmir 9 Eylül Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliğini tamamladım. Üniversite hayatımda okurken bir yandan Life Point Brasserie restoranında aşçılığa devam ettim. Üniversite bittikten sonra bir hışımla yavru vatan Kıbrıs'a geliverdim. İlk olarak burada Le Merit French Cuisine mutfağında Fransız şeflerle çalışma fırsatı yakaladım. Ardından Cratos ve Noah's Ark Deluxe hotellerinde alacarte mutfağında çalışmaya devam ettim.

Şuan yavru vatan Kıbrıs'ımızın Girne merkezinde bulunan The Arkın Colony Hotel'inde alacarte mutfağında çalışmaktayım. Mesleğimi ve işimi kendi işim gibi yapmaya ve kendimi geliştirmeye çalışıyor, işimi seviyorum. Hedefim Michelin yıldızı almış bir restorantta iyi bir şef olmak, iş arkadaşlarıma ve sektöre yeni başlayan kardeşlerime örnek olmaktır.
Toplam 8 yazı listeleniyor
 • Gastro-Gün

  Her yıl kış gelmeye başladığında çocukluğumda gelsin isterim.

 • Gastro-portaj

  Bu sayımızda çalışmakta olduğum 'The Arkın Group Hotel' genel mutfak kordinatörü, yöneticilik ve mutfak konusunda mesleğe yıllarını vermiş sayın şefim Ayhan Aşçıoğlu ile bir röportaj gerçekleştirdik.

 • ​Aşçı olmak

  Mutfağa girer girmez yemek yapacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İşleri daha yavaş yapmak ve kendinize kıymak istemiyorsanız öncelikle bıçak kullanmayı öğrenmelisiniz.

 • Bir tat, bir bilgi..

  Bildiğimiz gibi yediğimiz sebze, meyve ve diğer yiyecek ürünlerinin bildiğimiz yanlarının dışında bilmediğimiz faydaları, yanlış bildiğimiz yönleri ve farklılıkları bulunmakta. Ayrıca yapmamamız gereken hatalar bilmediğimiz yanlışlar var. Bu yazımızda biraz bunlardan bahsetmek istedim.

 • Türk kahveli bayram çikolatası

  Göz açıp kapayıncaya kadar geçen 'onbir ayın sultanı' Ramazan'ıda geride bırakıyoruz.

 • Biraz magazin ve tavuk mutancana..

  Magazin denince aklımıza hemen ünlüler, neler yaptıkları, kimin kiminle nerede olduğu aklımıza gelsede gastronominin ve mutfak kültürününde bir magazini bulunuyor.

 • Nerede o eski Ramazan'lar..

  Dediğinizi duyar gibiyim. Yaşım çok büyük olmasa da çocukluğumdan hatırladığım ve araştırmalarım doğrultusunda eski yaşanılan Ramazanlar'ın ve bayramların şimdiki gibi olmadığının farkına varıyorum. Tabiki bu mutfak alanında da eskisi gibi olmamaya başladı.

 • Gastro-gün..

  Teknolojininde hızla gelişmesiyle beraber gastronomi de şu sıralar dönem çağına ayağını yorganından çıkarmayı ihmal etmiyor.