alexa verify

Bursa'da 4 Deaş'lı yakalandı

Bursa polisi Türkiye üzerinden sahte pasaportlarla Avrupa ülkelerine gitmek isteyen Fas ve Tunus uyruklu 3 Deaş üyesi ile bunlara yardım eden bir kadını yakaladı. Zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Giriş Tarihi: 11.01.2018 14:06 Güncelleme Tarihi: 11.01.2018 14:18 149 Okunma 0
Bursada 4 Deaşlı yakalandı
Haber: İhlas Haber Ajansı - Edinilen bilgiye göre, Suriye’de silahlı eğitim gören 3 DEAŞ Terör örgütü üyesinin sahte pasaport ve kimlikle kente geldiklerini belirleyen Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Yıldırım ilçesindeki eve operasyon düzenledi.

Operasyonda Tunus uyruklu "Abu Ali" kod adlı Rauf Ben M. (37), şüphelilere yardım eden kız kardeşi Amma H. (31), Fas uyruklu "Abu Nur" kod adlı Muhammed O. (29) ve Tunus uyruklu "Abu Hacer" kod adlı Taha Ben A. (36) gözaltına alındı.

Evde yapılan aramada sahte Portekiz ve İtalyan kimlikleri ile pasaportları ele geçirildi. 2013 yılından sonra ülkelerinden Suriye’ye giden şüphelilerin, örgüte ait kamplarda silahlı eğitim aldıkları, ardından da DEAŞ adına çeşitli noktalarda savaştıkları iddia edildi.

Zanlıların Avrupa’ya gitmek için gereken evrakları tamamlamak için Bursa’da kiraladıkları evde bir süreliğine konakladıkları, Evde ele geçirilen sahte Portekiz ve İtalyan kimliklerinin İngiltere’de para karşılığı hazırlatılıp Dubai’de yaşayan bir başka örgüt üyesine teslim edildiği öğrenildi. Bursa ve Kilis’teki il göç idaresi müdürlüklerine kendilerini Suriyeli gibi tanıtıp, sahte isimlerle müracaatta bulundukları tespit edilen zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.