alexa verify

Fetö sanığı eski komutanın yargılanmasına devam edildi

Fetö sanığı eski komutanın yargılanmasına devam edildi
Giriş Tarihi: 14.07.2017 18:48 Güncelleme Tarihi: 14.07.2017 18:47 122 Okunma 0

Hakkında Fetullahçı Terör Örgütü’nün Fetö 15 Temmuz’daki darbe girişimi ile ilgili dava açılan eski İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmet Gökhan Gülmez’in yargılanmasına bugün görülen duruşma ile devam edildi. Gülmez’in tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Haber: İhlas Haber Ajansı - Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamasıyla açılan davanın görülen duruşmasında Gülmez ve avukatı hazır bulundu.

Duruşmada darbe girişimi gecesi “harp ceridelerini” yazan görevli astsubay Fırat Deniz Yürekli tanık olarak dinlendi. Cerideleri tutması için o günün Erkan Başkanı tarafından emir verildiğini aktaran Yürekli, o gece Garnizon Komutanlığında herhangi bir hareketliliğin yaşanmadığını, kendisinin göreve çağrıldığı için evinden geldiğini kaydetti.

Duruşmada konuşan eski İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmet Gökhan Gülmez ise, suçsuz olduğunu ve hayatı boyunca hiçbir terör örgütü yapılanması içinde olmadığını savundu. Gülmez, beraatını ya da tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Cumhuriyet savcısının tutukluluk halinin devamı yönünde verdiği mütalaasının ardından mahkeme heyeti Gülmez’in tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın 7 Eylül’e ertelenmesine karar verdi.
 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
wowwo haber detay altı 620*90