alexa verify

Venezuela için askeri seçeneği de dışlamayacağım

Venezuela için askeri seçeneği de dışlamayacağım
Giriş Tarihi: 12.08.2017 08:08 Güncelleme Tarihi: 12.08.2017 09:03 318 Okunma 0

ABD Başkanı Trump, 'Venezuela için birçok seçeneğimiz var. Bu arada askeri seçeneği de dışlamayacağım.' dedi.

Haber: Anadolu Ajansı -

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela'daki iç karışıklıkla ilgili olarak bu ülkeye yönelik askeri seçeneğin de masada olduğunu söyledi.

ABD'den Venezuela'ya yeni yaptırımlar BM'den Venezuela hükümeti ve muhalefetine müzakere çağrısıBM'den Venezuela'ya insan hakları uyarısıVenezuela'da Kongre üyelerinden kurucu meclis aleyhine kararVenezuela'yı çöküşe götüren süreçVenezuela'da askeri üsse saldırı

New Jersey'de bir golf kulübünde tatiline devam eden Trump, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley ile görüşmesinin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Venezuela'daki ulusal kurucu meclis seçimlerinin ardından süren şiddet olaylarına yönelik seçeneklerinin neler olduğu sorulan Trump, "Venezuela için birçok seçeneğimiz var. Bu arada askeri seçeneği de dışlamayacağım." dedi.

Trump, dünyanın başka bölgelerinde asker bulundurdukları gibi Orta Amerika ülkesi Venezuela için de bu seçeneği değerlendirebileceğini dile getirdi.

Trump, Çin lideri Şi ile Kuzey Kore'yi görüşecek
Ayrıca, Tillerson ve Haley'le Kuzey Kore ile yaşanan gerginliği konuştuklarını aktaran Trump, bu gece Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile telefon görüşmesi yapacağını bildirdi.

Trump, Kuzey Kore konusunda Çin ve diğer ülkelerle yakın bir şekilde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90