alexa verify

Edebiyatta, Sinemada Ütopya ve Distopya

Edebiyatta, Sinemada Ütopya ve Distopya
Giriş Tarihi: 24.02.2015 17:36 4426 Okunma 0

MEF Okulları, Edebiyatta/Sinemada Ütopya ve Distopya konusuna farklı bir bakış açısı kazandıracak bir sempozyumla edebiyatsever ve sinemaseverleri buluşturuyor.

MEF Okulları, Edebiyat dünyasının önemli isimlerini ve değerli akademisyenleri “Edebiyatta/Sinemada Ütopya ve Distopya” konulu sempozyumda bir araya getiriyor.

Edebiyat çevrelerinin, üniversite öğrencilerinin ve sinema sektöründen temsilcilerin yoğun ilgi gösterdiği sempozyumda, edebiyat alanının değerli yazarlarından Hakan Günday ve Hakan Bıçakcı, değerli akademisyenlerden Bilgi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Öğretim görevlisi Bülent Somay, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Erkan Büker, Mimar Sinan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Zeki Coşkun sempozyumun konuşmacıları olacak.

Sempozyumda; “Edebiyatta/Sinemada Ütopya-Distopya”, “Geçmişten Günümüze Ütopya ve Distopyanın Kavramsal Evrimi”, “Ütopya ve Distopya Kavramları Üzerine İnceleme Çalışması”, “Ütopik-Distopik Filmler Üzerinden Sinemada Ütopya ve Distopya”, “Karşı Ütopyanın Taksisiyiz”, “Ütopik-Distopik Metinler Üzerinden Edebiyatta Ütopya ve Distopya” irdelenecek konular arasında yer alıyor.

Sempozyum, İstanbul ilindeki resmi ve özel okul öğretmenlerine, üniversite öğrencilerine ve öğretim görevlilerine açık olacak. Konuşmacıların konuyla ilgili değerlendirmelerinin yanı sıra eş zamanlı atölye çalışmaları da yapılacak.

28 Şubat 2015 Cumartesi günü, Edebiyatsever ve sinemaseverlerin 9.00-17.30 saatleri arasında katılacağı sempozyum MEF Okulları Ulus kampüsünde gerçekleşecek.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
wowwo haber detay altı 620*90