alexa verify

Adrenalinleri 'insan sapanı' ile zirveye çıkıyor

Adrenalinleri insan sapanı ile zirveye çıkıyor
Giriş Tarihi: 17.06.2017 13:39 Güncelleme Tarihi: 17.06.2017 14:02 157 Okunma 0

Kemer'de 2365 rakımlı Tahtalı Dağı'na teleferikle çıkan tatilcilerin adrenalini, 'insan sapanı' ile adeta zirve yapıyor.

Haber: Anadolu Ajansı -

Tahtalı Dağı'na 12 dakikalık teleferik yolculuğuyla ulaşan yerli ve yabancı turistler, burada sapan mantığıyla kurulu sisteme büyük ilgi gösteriyor. "İnsan sapanı" diye adlandırılan bungy catapultta eğlenen turistler, mekanizmaya kurulan esnek iplerin motorla gerilip serbest bırakılmasıyla 18 metre yükseğe fırlatılıyor.

Akdeniz'in eşsiz manzarasında güvenlik önlemleri alınarak bağlanan insanları havaya fırlatan mekanizmaya, özellikle ekstrem sporlarını sevenler büyük ilgi gösteriyor.

İnsan sapanı işletmecisi Can Kılınç, çocukların oynadığı sapanı farklı bir boyuta taşıdıklarını belirterek, ziyaretçileri kurulan mekanizmayla havaya fırlattıklarını söyledi.

Kılınç, 2365 metre yükseklikte 18 metre daha yukarı çıkmanın insana farklı bir heyecan yaşattığını ifade ederek, misafirleri "insan sapanı"nda ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

"Hedefimiz geçen seneki 4 bin sayısını geçmek"
İnsan sapanı ile fırlatılmak isteyen misafirlere güvenlik önlemi olarak kask taktırdıklarını ve yelek giydirdiklerini anlatan Can Kılınç, "Daha çok Avrupa ve Asya ülkelerinden misafirler geliyor. Avrupalı ve Asyalı misafirler bu tür aktiviteleri çok fazla seviyor. Türk müşteriler ise çok fazla korkuyor. Biz ne kadar Türk müşterileri havaya zıplatmak istesek de Türkler olarak bu tür farklı heyecanlara kapalıyız. Geçen sene yaklaşık 4 bin misafiri havaya fırlattık. Hedefimiz bu yıl bu sayıyı geçmek." diye konuştu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
wowwo haber detay altı 620*90