alexa verify

Yurtta hava durumu

Haberin Videosunu İzle

17 Ocak 2017 Salı günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara'da 8, İstanbul'da 9, İzmir'de 13 ve Antalya'da 14 derece olacak.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Mersin, Kırşehir, Yozgat, Çorum ve Iğdır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Yozgat ve Iğdır çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2); İzmir, Manisa ve Aydın çevreleri, Isparta'nın merkez ve güney ilçeleri ile Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 2 ila 4 derece artacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yurdun batı kesimlerinde görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların, Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2); İzmir, Manisa ve Aydın çevreleri, Isparta merkez ve güney ilçeleri ile Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARA

Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Trakya'da yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BİLECİK 2°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve yüksekleri karla karışık yağmurlu

BURSA 5°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ISTANBUL 4°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TEKİRDAĞ 3°C, 7°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

EGE

Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75), Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm) olması bekleniyor.

A.KARAHISAR 0°C, 8°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

DENİZLİ 5°C, 12°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

IZMIR 8°C, 13°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

KÜTAHYA -1°C, 7°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile bu akşam ilk saatlerinde Mersin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Isparta merkez ve güney ilçeleri ile Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 mm.), Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-75 mm.)olması beklenmektedir.

ADANA 6°C, 16°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA 10°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

BURDUR 3°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

MERSİN 9°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ANKARA 1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı hafif yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

KARAMAN 1°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA -2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİVAS -5°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutl ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı kesimlerinde hafif yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BARTIN 4°C, 12°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu

BOLU 1°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

KASTAMONU -3°C, 6°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 5°C, 11°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Çorum çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BAYBURT -11°C, 0°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN 8°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde puslu

TOKAT 0°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 6°C, 14°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, batısı ile kuzeydoğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Iğdır çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ARDAHAN -24°C, -10°C

Parçalı bulutlu

ELAZIĞ -6°C, 6°C

Parçalı bulutlu

ERZURUM -15°C, -4°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN -10°C, 3°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu, batısının parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde kuzey kesimlerinde hafif buzlanma ve don ile birlikte doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BATMAN -2°C, 9°C

Az bulutlu

DIYARBAKIR -3°C, 8°C

Az bulutlu

GAZİANTEP 0°C, 8°C

Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 3°C, 11°C

Parçalı bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz'in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Batı Karadeniz'in batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğleden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, gece batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yarın öğleden sonra kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısı 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, güneyinde kuvvetli olmak üzere geneli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), kuzeyi gece 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege'de güney ve güneybatıdan, yarın kıyıları güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m Kuzey Ege'de gece 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, batısı yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı gece güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) doğusu yarın 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m batısında ile Doğu Akdeniz'in doğusunda 1,5 ila 2,5 m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.