alexa verify

Yurtta hava durumu

Haberin Videosunu İzle

26 Ekim 2016 Çarşamba günü en yüksek hava sıcaklıkları Ankara ve İstanbul'da 17, İzmir'de 23, Antalya'da 26 derece olacak.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun doğusu, Sinop, Tokat, Artvin, Mardin, Batman, Siirt ve Kocaeli çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize, Trabzon'un doğu ilçeleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur, sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli(30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların; Rize, Trabzon'un doğu ilçeleri ve Artvin'in kıyı ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden başta heyelan olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARA

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, akşam ilk saatlerde Kocaeli çevrelerinin hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BURSA 9°C, 17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ISTANBUL 10°C, 17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

KIRKLARELI 9°C, 15°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

SAKARYA 9°C, 16°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, Kuzey Ege'nin iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor

A.KARAHISAR 3°C, 16°C

Parçalı bulutlu

DENİZLİ 10°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

IZMIR 13°C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu

MANISA 10°C, 23°C

Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 16°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 17°C, 26°C

Az bulutlu ve açık

HATAY 16°C, 27°C

Az bulutlu ve açık

ISPARTA 6°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlu, kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 3°C, 17°C

Parçalı, kuzey çevreleri yer yer çok bulutlu

CANKIRI 2°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRŞEHİR 2°C, 16°C

Parçalı bulutlu

KONYA 6°C, 18°C

Az bulutlu ve açık

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile Sinop çevrelerinin yer yer hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN 7°C, 15°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

BOLU 5°C, 14°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

DÜZCE 7°C, 16°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ZONGULDAK 8°C, 14°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Artvin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize, Trabzon'un doğu ilçeleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA 6°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN 9°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

TOKAT 6°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu

TRABZON 11°C, 17°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Bingöl çevrelerinin yağmur, sabah ve gece saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevrelerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 1°C, 12°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS -1°C, 5°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı

MALATYA 3°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

TUNCELİ 7°C, 19°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR 9°C, 22°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

GAZIANTEP 10°C, 21°C

Parçalı bulutlu

SIIRT 13°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ŞANLIURFA 14°C, 25°C

Parçalı bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz ve Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusu 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına ve kuvvetli yağış anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), güneyi 7 (60 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: Orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece doğusunda 5 ila 7 (40-60 km/sa),batısında 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece açıklarında 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, zaman zaman güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.