Pınar Dura Özer

Pınar Dura Özer

Hakkında27 Ocak 1980 tarihinde İstanbul’da doğan Pınar Dura Özer, Doğuş Üniversitesi İşletme okumuştur. Medya hayatına NYV "Kime Diyorum Ben" programının ekibinde çalışarak başlamıştır.  Star TV  ve  Mynet’in müşterisi olduğu Emma Ajansında metin yazarlığı yapmıştır. 

Haber Konseyi internet sitesinde köşe yazarlığı ve ünlülerle de röportajlar yapmıştır. Köşe yazarlığı dikkat çekince TVEM Televizyon kanalından program teklifi almıştır. Hafta içi her gün ünlülerin konuk olduğu canlı yayın magazin yorum programı yapmıştır. 

2 sene televizyon program sunuculuğu yaptıktan sonra, günümüzde senaryo ekibiyle çalışmaya başlamıştır. 2017 senesinde sanatçı Cem Özer ile evlendi.

Yaz döneminde yayınlanması beklenen bir dizi projesinde çalışmakta. 
Toplam 111 yazı listeleniyor
 • Haftanın Yabancı Filmi: Grand Isle

  Yönetmenliğini Stephen S. Campanelli’nin üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda; Nicolas Cage, KaDee Strickland, Luke Benward ve Kelsey Grammer yer alıyor.

 • Haftanın yerli yapımı: Rise of Empires Ottoman

  Tarihsel canlandırmasıyla, tarihçilerin detaylı anlatımlarıyla dizi tadında bir belgesel olmuş.

 • Zümrüdüanka

  Pastel yapıma ait, dört sezon boyunca reyting rekorları kıran 'O Hayat Benim' dizisinin başarılı senaristi Can Sinan’ın kaleminden Zümrüdüanka, Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başladı.

 • Haftanın yabancı filmi: A Fall From Grace

  Tyler Perry’nin senaryosunu yazıp, yönetmeliğini yaptığı 'A Fall From Grace' in oyuncu kadrosunda; Adrian Pasdar, Cicely Tyson ve Mehcad Brooks yer alıyor.

 • Haftanın yabancı dizisi; Deadwater Fell

  'Broadchurch', 'Good Omens' ve 'Doctor Who'dan tanıdığımız İskoç oyuncu David Tennant ile,'The Good Fight' ta oynayan Cush Jumbo dizinin başrollerini paylaşıyor.

 • Haftanın yerli dizisi: Babil..

  Star Tv ekranlarının en yeni dizisi olan, yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı, hikaye ve senaryosunu ise Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı Babil, izleyici karşısına çıktı.

 • Haftanın yabancı filmi: Saka Kuşu

  Donna Tartt'ın yazdığı ve 2013 Pulitzer Ödüllü'nü kazanan kitabından uyarlanan Saka Kuşu’nun yönetmenliğini John Crowley üstleniyor.

 • Haftanın Yabancı Dizisi: Medical Police

  İlk sezonu 10 bölümden oluşan 'Medical Police'in oyuncu kadrosuna;

 • Haftanın Yabancı Filmi; 'Arctic'

  YouTube yıldızı Joe Penna’nın, ilk uzun metrajlı filminin başrolünü Mads Mikkelsen üstleniyor.

 • Haftanın Yabancı Dizisi; 'Messiah'

  Başrollerinde Michelle Monaghan, Mehdi Dehbi, Tomer Sisley ve Sayyid Al Halami'nin oynadığı dizinin yönetmen koltuğunda Michael Petroni oturuyor.