11.03.2018 02:32 Güncelleme Tarihi: 11.03.2018 02:31

İzleyin derim

İzleyin derim

Her hafta, sizlere severek izlediğim bir film ve bir diziyi önereceğim.

Pınar Dura Özer

Bu haftanın filmi Suburbicon. Türkçe adı Kenar Mahalle. 

Başrollerinde Matt Damon ve Julianne Moore var. 

1959 yılında geçen, bir site tarzı mahallede yaşayan ailenin trajik hikayesini anlatıyor. Tekerlekli sandalyede yaşayan karısı (Julianne Moore), küçük erkek çocuğu ve karısının ikiz kardeşi (Julianne Moore)‘yle sakin bir yaşam süren Gardner Lodge’un (Matt Damon) evlerine giren hırsızlar karısını öldürür ve ailenin yaşamı bir gecede değişir. 

Gerilim ve gizem dolu bir film olan Suburbicon beni cidden etkiledi. Muhteşem oyunculuklar ve sürükleyici bir film izlemek istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. 

Gelelim dizi önerime; haftanın dizisi Amerikan Crime Story "Assasination of Gianni Versace"Amerikan Crime Story” her sezon Amerika’nın meşhur suç olaylarını konu alıyor. Geçen yıl O.J. Simpson Davası’nı işlemişlerdi. Başrollerinde John Travolta ve Sarah Paulson vardı. Birebir yaşatmışlardı. İlk bu seriyle başlamanızı tavsiye ederim. 

İkinci seride ise yani bu yıl, Gianni Versace’nin cinayetini konu ediyor. Başrollerden birinde Penelope Cruz var. Donattella Versace’yi canlandırıyor. Her bölüm uzun uzun kendisini izleyemesek de muhteşem performans sergiliyor. Gianni Versace’yi canlandıran Edgar Ramirez’in de hakkı yenmez. Sanki Versace’nin ta kendisi. Bu seride daha çok Versace’yi öldüren seri katilin hayatına değiniliyor. 

Genç bir adamın nasıl bir katile dönüştüğü flashbacklerle anlatılıyor. Tabi ki Versace’nin o renkli ve ihtişamlı yaşamından kesitler, o dönemin kıyafetleri, parlak, gözalıcı renkleri, müzikleri sizi 90’lı yıllara götürüyor. 

Keyifle izlediğim bu diziyi tavsiye ediyorum. 

Haftaya yeni bir dizi, yeni bir film önerim olacak.

Şimdiden iyi seyirler dilerim. Görüşmek üzere..