• Asayiş

Ankara'daki Tekel bayisine EYP'li saldırı düzenleyen DEAŞ'lıya müebbet hapis cezası

Ankara'da 2 yıl önce DEAŞ üyesi olduğu tespit edilen ve Tekel bayisine el yapımı patlayıcı (EYP) ile saldıran Ahmet Sılaybi’ye müebbet hapis cezası verildi.
Ankara'daki Tekel bayisine EYP'li saldırı düzenleyen DEAŞ'lıya müebbet hapis cezası
İHA - Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde yaşanan olayda DEAŞ üyeleri Tekel bayisine EYP ile saldırmıştı. Olayda ölen veya yaralanan olmazken, saldırıda adı geçen 15 sanıklı duruşmanın kararı bugün açıklandı. Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu olarak yargılanan sanıklar Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken tutuksuz yargılanan sanıklar ve sanık avukatları duruşmaya katıldı.

Tutuklu olarak yargılanan Ahmet Sılaybi, Bayram Selvi, Mahmut Sılaybi ve Raad Malik Al Casen ve tutuksuz sanıklar üzerine atılı suçları reddederek beraat talebinde bulundu. Sanıkların son sözünü dinleyen mahkeme heyeti, tutuklu sanık Ahmet Sılaybi’ye ‘anayasal düzeni ihlal’ suçundan müebbet hapis cezası, ‘nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 12 yıl 6 ay, ‘tehlikeli madde bulundurma ve taşıma’ suçundan 8 yıl 4 ay ve ‘mala zarar verme’ suçundan da 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Diğer tutuklu sanıklar Bayram Selvi ve Mahmut Sılaybi’ye ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 10’ar yıl hapis cezası verirken Raad Malik Al Casen’e de aynı suçtan 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Tutuksuz yargılanan 11 sanık ise beraat etti.
Yorum Yazın