TIC HOLDING Header
  • USD 28.921
  • EUR 31.485
  • Altın 1923.794
  • BIST 100 8026.27
  • Asayiş

Aylardır korku içerisinde yaşıyordu, 7 katlı binanın yerle bir olmasıyla rahat nefes aldı

Depremin vurduğu Hatay’da evinin yanında bulunan 7 katlı ağır hasarlı binanın korkusuyla yaşayan kadın, binanın dinamitle patlatılarak yıkılmasıyla rahat nefes aldı.
Aylardır korku içerisinde yaşıyordu, 7 katlı binanın yerle bir olmasıyla rahat nefes aldı
Asrın felaketinin binlerce binayı yıktığı ve ağır hasar oluşturduğu Hatay’da ekiplerin yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Hassa ilçesi Yeni Mahalle’de bulunan Şehit Adem Kurt Sokağı’ndaki 7 katlı ağır hasarlı bina da dinamitle patlatılarak yıkıldı. Bölge halkı, yıkımı meraklı gözlerle izledi. Ağır hasarlı binanın yanında 2 katlı evi bulunan Hatice Duman, binanın sorunsuz bir şekilde yıkılmasıyla rahat nefes aldı.

“Çok şükür, evimin üzerine yıkılmadı”
Binanın sorunsuz bir şekilde yıkılmasıyla kurtulduğunu dile getiren Hatice Duman, “Çok şükür, evimin üzerine yıkılmadı. Rabbim razı olsun, biz 6 aydır korku içerisinde bu evde yaşıyorduk. Rabbim tüm Müslüman alemini kurtarsın. Bizleri kurtardı elhamdülillah. Şükürler olsun, rahatladım. Rabbim razı olsun” dedi.

“Hiç görmediğimiz için böyle yıkımları merakla izliyoruz”
Meraklı vatandaş Necati Ok ise, “Yıkım var herkes heyecanlı, rabbim hayırlısını versin. Hiç görmediğimiz için böyle yıkımları merakla izliyoruz” şeklinde konuştu.