alexa verify

Başkentte terör örgütü Pkk/Kck'nın haraç çetesine operasyon

Başkentte terör örgütü Pkk/Kcknın haraç çetesine operasyon
Giriş Tarihi: 06.11.2018 07:27 Güncelleme Tarihi: 06.11.2018 08:39 0

Ankara'da eğlence yerleri, taksi şoförleri ve esnafı terör örgütü Pkk/Kck adına haraca bağlayan silahlı suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen şafak operasyonunda 21 şüpheli yakalandı.

Haber: - Alınan bilgilere göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunun koordinesinde Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Kasım B.'nin liderliğindeki suç örgütünün, Ulus bölgesinde terör örgütü PKK/KCK adına silah zoruyla haraç topladığı tespit edildi.

Örgütle bağlantılı 25 şüphelinin yakalanması için harekete geçen polis ekipleri Altındağ, Çankaya ve Keçiören'de 35 adrese şafak vakti baskın düzenledi. 

Elebaşı evinde kıskıvrak yakalandı 

Özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda, 60 ekipten oluşan 300 polis, eş zamanlı olarak şüphelilerin ev ve iş yerlerine girdi. Ele başlarına yönelik operasyonda, Keçiören'in Ufuktepe Mahallesi'ndeki bir eve giren özel harekat polisleri Kasım B. ile beraberindeki iki kişiyi yakaladı. Altındağ ve Çankaya'daki adreslere düzenlenen operasyonlarda ise farklı suçlara karışan 18 kişi daha gözaltına alındı. Ulus'taki Rüzgarlı Caddesi'ndeki bir iş yerinde yapılan aramada silah, mühimmat ve çok miktarda para ele geçirildi. 

PKK/KCK imzalı haraç notları ele geçirildi 

Suç örgütüne mensup çok sayıda kişinin akrabalık bağının bulunduğu, eğlence yerlerinin işletmecileri, taksi şoförleri ve esnafı cebir, baskı ve tehditle sindirerek silah zoruyla haraç aldığı ifade edildi. Zanlıların, tehdit ettikleri kişilere terör örgütü PKK/KCK imzalı haraç notları gönderdiği tespitinde de bulunuldu. Gözaltına alınan 21 kişi işlemleri için Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90