TIC 600*160
  • Asayiş

İranlı tırnakçı kaçamadı

Eskişehir'de tırnakçılık suretiyle hırsızlık yaptığı belirlenen İran uyruklu şüpheli, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı.
İranlı tırnakçı kaçamadı
ESKİŞEHİR / İHA - Tırnakçılık yapan İran Uyruklu A.K., 75. Yıl Mahallesi Emko Sanayi Sitesi civarında S.K.'nın bin lirasını ilginç bir tırnakçılık yöntemi ile çaldı.

Bir otomobille S.K.'nın yanına yaklaşarak bir adres soran İranlı dolandırıcılık zanlısı, zor konuştuğu Türkçe ile elinde bulunan 20 lirayı göstererek "En büyük para, kaç para?" diye sordu. Cüzdanında bin 750 lira olan S.K. ise paraların içinden 100 lira çıkararak şahsa gösterdi. S.K.'nın elinde bulunan cüzdanı alarak içindeki paraları çıkartan A.K., "Bu kaç, bu kaç?" diye sorular yöneltti. Dolandırıcılık zanlısı cüzdanı sahibine teslim ederek olay yerinden ayrılınca S.K. cüzdanını kontrol edince bin liranın olamadığını anlayınca polisi arayıp şikayetçi oldu.

20 KIRMIZI OTOMOBİL TEK TEK İNCELENDİ
Dolandırıcı A.K.'nin içinde bulunduğu aracın renginin kırmızı ve plakasının 77 olduğunu söyleyen S.K.'nın ihbarı üzerine polis ekipleri, MOBESE kameralarında görülen 20 adet 77 plakalı kırmızı otomobil arasında Seyitgazi yönüne giden bir araç üzerine yoğunlaştı. Otomobilin detaylarını Seyitgazi İlçe Emniyet Amirliği ile paylaşan ekipler, çok kısa sürede dolandırıcı zanlısını yakaladı. Otomobil içerisindeki A.K. (43) üzerinde yapılan aramalar sonucu S.K.'ya ait bin lira da bulunarak sahibine teslim edildi.

İNEGÖL'DE DE ARANIYOR
Öte yandan A.K.'nin, İnegöl ilçesinde de N.G.'ye (40) karşı gerçekleştirilen hırsızlık olayının da şüphelisi olduğu, bu olayda da aynı otomobili kullandığı tespit edilerek konu ile ilgili ayrıca işlem yapıldığı öğrenildi.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın