TIC HOLDING Header
  • USD 20.24
  • EUR 21.719
  • Altın 1257.064
  • BIST 100 4665.02
  • Asayiş

İstanbul'da terör örgütü DEAŞ ve El Kaide operasyonunda 20 zanlı yakalandı

İstanbul'da terör örgütleri DEAŞ ve El Kaide için para toplamak ve eleman kazandırmak amacıyla faaliyet yürütenlere yönelik operasyonda 20 şüpheli yakalandı.
İstanbul'da terör örgütü DEAŞ ve El Kaide operasyonunda 20 zanlı yakalandı
AA -

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ ve El Kaide adına faaliyet yürüten zanlıların, Suriye'deki çatışma bölgelerinde ölen DEAŞ mensuplarının eşlerini ve terör örgütü PKK elinde esir bulunanları kaçak yollarla ülkeye, sözde cihat etmek amacıyla örgüte katılmak isteyenleri de yasa dışı şekilde Suriye'ye geçirmeye çalıştıklarını belirledi.

Sosyal medya üzerinden DEAŞ ve El Kaide adına para toplamaya çalışan şüphelilerin, kurdukları yasa dışı dernek aracılığıyla örgüt sempatizanlarını, DEAŞ elinde esir olanlar için para vermeye teşvik ettikleri saptandı.

Teknik ve fiziki takiplerin ardından il genelinde şüphelilere ait 12 adres tespit eden polis, düzenlediği eş zamanlı operasyonda 20 kişiyi gözaltına aldı.

Adreslerdeki aramalarda, 2'si kurusıkıdan bozma 4 tabanca, çok sayıda fişek, dijital materyal, örgütsel doküman ve sözde DEAŞ flaması ele geçirildi.

Şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Yorum Yazın