Malatya İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Battalgazi İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda DEAŞ Silahlı Terör Örgütüne üye olmak suçundan haklarında 7 yıl 6 ay ve 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 şüpheli yakalandı.
Battalgazi ilçesindeki evlerinde yakalanarak gözaltına alınan 2 DEAŞ’lı sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Akçadağ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na konuldu.
![Kesinleşmiş Hapis cezaları bulunan 2 DEAŞ’lı yakalandı](https://www.ogunhaber.com/upload/img/2024/05/22/5ba4296f-b90d-4667-87e4-4235c3fd6208-detail-1.jpg)