İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce tarihi eser kaçakçılığı suçu ile ilgili Kütahya Merkez, Altıntaş, Aslanapa ve Simav ilçelerinde toplamda 7 ikamet, 1 iş yeri ve 5 araçta yapılan eş zamanlı operasyonlarda, toplamda 607 adet tarih eser niteliği taşıyan obje, 1 adet el detektörü ve 7 adet dedektör parçası ele geçirildi.
Gözaltına alınan H.A., A.İ.Y., F.A., H.S. ve M.S. isimli şüpheli şahıslar hakkında tahkikat başlatıldı.
![Kütahya’da 7 adrese eş zamanlı tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 5 gözaltı](https://www.ogunhaber.com/upload/img/2024/05/21/02e7b5f5-eab0-491e-8e06-ce0d26f69440-detail-1.jpg)