TIC HOLDING Header
  • USD 27.364
  • EUR 28.824
  • Altın 1650.229
  • BIST 100 8283.67
  • Asayiş

Oyalanır gibi yaptı, bakır kabloları çaldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde hırsız, bakır kabloların yanında oturup oyalanır gibi yaparak kabloları çaldı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Oyalanır gibi yaptı, bakır kabloları çaldı
İHA - Hırsızlık olayı, gece geç saatlerde Siverek Mevlana Celaleddin-i Rumi Bulvarı'nda bulunan bir elektrikçi dükkânında meydana geldi. Alınan bilgilere göre bir elektrikçi dükkanı önünde bulunan su kuyuları trafoları için kullanılan bakır kabloyu gözüne kestiren hırsız, kısa sürede kopardığı kabloyu çalarak kayıplara karıştı. O anlar ise işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Görüntülerde kabloların yanına yaklaşan bir kişi, kabloların yanında oturup oyalanır gibi yapıyor. O esnada da yanında getirdiği keskin aletle kabloyu kopardığı görülüyor. Daha sonra kopardığı kablo ile olay yerinden uzaklaşıyor.

80 bin TL zarar verdi
Hırsızın 80 bin TL'lik zarar verdiğini belirten iş yeri sahibi Ali Örgün, "Gece geç saatlere kadar da iş yerindeydim, saat 1.00 sıralarında gelen kablo siparişini iş yerimin önüne bırakıp eve gittim. Benden sonra hırsız gelip kabloyu keskin aletle koparıp, bir bölümünü çalıyor. Bu kablo artık hiç işe yaramaz. Bundan dolayı 80 bin TL zararım oldu. Polisin bir an önce bu hırsızı bulup gerekli cezayı vermesini istiyorum” dedi. Polis görüntülerden eşkalini belirlediği hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.
Yorum Yazın