TİC Holding Header
  • USD 31.368
  • EUR 33.921
  • Altın 2068.037
  • BIST 100 9220.83
  • Asayiş

Polisten ALES tedbirleri

ÖSYM Başkanlığı tarafından, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı öncesi il genelinde bir dizi tedbir alındı.
2023-ALES/3 sınavının 19 Kasım 2023 Pazar günü Saat 10.15‘te tek oturum halinde yapılacağı belirtilen açıklamada, “Adayların her türlü müdahaleden uzak bir ortamda sınava girmelerinin de son derece önemli olduğu, sınavın uygulanması esnasında, sınav binaları çevresinde meydana gelen aşırı gürültünün bazı adayların dikkatini dağıttığı ve başarısız olma endişesi ile heyecanlanmalarına sebep olmaktadır. Bu durumdan etkilenen adaylarda ve ailelerinde çok büyük üzüntülere neden olduğu ÖSYM tarafından önemle vurgulanmaktadır.
Bu nedenle sınav esnasında sınav binaları çevresinde, güzergahlarında düğün konvoyu, inşaat çalışmaları, Pazar yerleri vb. gibi nedenlerle gürültü oluşumunun yapılmaması gerekmektedir.
Ayrıca sınava girecek olan adayların yanında bluetooth kulaklık, kamera özellikli kulaklık, kalemler ile cep telefonu, tüketim maddeleri, çanta, kalem, silgi, küpe, kolye, broş vb. takı, metal para, metal içerikli aksesuarlar (şeffaf ambalaj içerisindeki su ve alyans hariç) ve eşyalarla kopya çekmeye elverişli cihazlar ile sınav binasına girişlerine kesinlikle müsaade edilmeyecektir” denildi.