• Asayiş

Tunceli’de Pkk’lı teröristlerle çatışma: Bir şehit 3 asker ağır yaralı

Tunceli'de, güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 askerimiz şehit olurken 3 asker de ağır yaralandı.
Tunceli’de Pkk’lı teröristlerle çatışma: Bir şehit 3 asker ağır yaralı
İnternet Haber Servisi - Merkeze bağlı Karşılar köyü kırsalında akşam saatlerinde bir grup PKK’lı terörist tespit eden güvenlik güçleri, ‘Teslim ol’ çağrısında bulundu. Teröristlerin, çağrıya ateş açarak karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada 4 asker yaralandı.

Yaralı askerler, bölgeye sevk edilen helikopterle Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan askerlerin durumlarının ağır olduğu belirtildi.

Edinilen bilgiye göre ağır yaralanan askerlerden, Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Yeniköy doğumlu Jandarma Uzman Çavuş Emre Üçkan, yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.

Takviye güvenlik görevlilerinin sevk edildiği bölgedeki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon devam ediyor.Şüphesiz ki şehidimizin kahramanlığı hiçbir zaman unutulmayacak, uğruna can verdiği bu toprak korunacaktır. Aziz şehidimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve ülkemize başsağlığı ve sabırlar dileriz. OGÜNHaber
 
Yorum Yazın