TIC HOLDING Header
  • USD 15.877
  • EUR 16.844
  • Altın 942.117
  • BIST 100 2372.35
  • Dünya

Brezilya’da şiddetli yağışlar sele neden oldu: 1 kayıp

Brezilya’nın Sao Paulo eyaletinde dün yaşanan şiddetli yağışlar sele neden oldu. Sel sularına kapılan 1 kişinin kaybolduğu bildirildi.
Brezilya’da şiddetli yağışlar sele neden oldu: 1 kayıp
Brezilya’da şiddetli yağışlar hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, Bahia eyaletinin ardından Sao Paulo eyaletinde de sel felaketi yaşandı. Dün şiddetli yağışların etkili olduğu Sao Paulo’da yer alan Barretos şehrinde sel suları sokakları nehre çevirirken, 77 yaşındaki bir kadının akıntıya kapılarak kaybolduğu bildirildi. Şehirdeki birçok ev ve işyerini su basarken, bir köprü çöktü.
Barretos şehri yerel yönetimi, yaşanan felaket nedeniyle şehirde 90 gün boyunca toplumsal felaket durumu ilan etti. Buna göre şehirde felaketin yol açtığı zararın onarılmasına öncelik vermek için yerel yönetim tarafından yapılan tüm faaliyetler askıya alındı.

ŞİDDETLİ YAĞIŞLARIN 4 GÜN DAHA DEVAM ETMESİ BEKLENİYOR
Sivil savunma yetkilileri, Barretos şehrinde etkili olan sağanak yağışın önümüzdeki 4 gün boyunca aynı şiddetle devam etmesini beklediklerini açıkladı.

İKİ AKARSU TAŞTI
Sao Paulo’da yer alan Guariba şehrinde de şiddetli yağışlar nedeniyle iki akarsu taştı. Birçok ev ve işyeri sular altında kalırken, sel felaketinde ölen ya da yaralana olmadığı ifade edildi.
Öte yandan Brezilya’da son olarak geçtiğimiz sene aralık ayında etkili olan kötü hava koşulları başta Bahia eyaleti olmak üzere ülkenin kuzeydoğu bölgelerinde sel ve fırtınaya neden olmuş, yaşanan felakette 24 kişi hayatını kaybetmişti.
(Saim Sevinç /İHA)
wiibet.com
1xbitgiris.org
bahis.com giriş
restbetcdn.com
betturkeygiris.org
betvolem.com
tipobetm.com

mutarrif hacker hacker blog defacer dini sohbetler dini sohbet islami sohbet islami chat dini chat