TIC HOLDING Header
  • USD 27.148
  • EUR 29.007
  • Altın 1679.829
  • BIST 100 8039.18
  • Dünya

Fransa'nın Annecy kentinde bıçaklı saldırı: En az 4 çocuk yaralı

AFP'nin aktardığına göre Fransız polisi, saldırganın sığınma başvurusunda bulunan bir Suriyeli olduğunu açıkladı. Fransız basınının edindiği bilgiye göre Suriyeli sığınmacı kendisini polislere 'Hristiyan biri' olarak tanımladı ve boynunda da haç kolye vardı.
Fransa'nın Annecy kentinde bıçaklı saldırı: En az 4 çocuk yaralı
AJANSLAR - Fransa'nın Annecy şehrindeki bir parkta, bıçaklı bir kişi düzenlediği saldırıyla yaşları 3 civarında en az 4 çocuğu yaraladı, yaralılardan 2'sinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Yerel basına konuşan bir görgü tanığı, sağlık ekiplerinin 3-4 yaşlarında çocuklara müdahale ettiğini gördüğünü söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yaralılar arasında yetişkinlerin de olduğunu yazdı.

Yaralı sayısına ve kimliklerine ilişkin henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

Sosyal medyadan saldırıyı kınayan Macron, "Annecy'de korkakça bir saldırı. Çocuklar ve yetişkinler yaşamla ölüm arasında. Milletimiz sarsılmış durumda. Dualarımız yaralılar ve aileleriyle beraber" ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili sosyal medyadan bilgi paylaşan İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, salgırdanın gözaltına alındığını açıkladı.

Darmanin, "Annecy'deki bir meydanda aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi bıçaklı biri tarafından yaralanmıştır. Zanlı, polisin hızlı müdahalesi sayesinde yakalanmıştır" diye yazdı.

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne ile İçişleri Bakanı Darmanin olay yerine doğru yola çıkarken, Fransa Ulusal Meclisinde de bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

AFP'nin aktardığına göre Fransız polisi, saldırganın sığınma başvurusunda bulunan bir Suriyeli olduğunu açıkladı.
Yorum Yazın