TIC HOLDING Header
  • USD 15.877
  • EUR 16.844
  • Altın 942.117
  • BIST 100 2372.35
  • Dünya

Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev: KGAÖ Barış Gücü iki gün sonra aşamalı şekilde Kazakistan'dan çıkmaya başlayacak

Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, 'KGAÖ Barış Gücü iki gün sonra aşamalı şekilde Kazakistan'dan çıkmaya başlayacak, çekilme süreci en fazla 10 gün olacak.' açıklamasında bulundu.
Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev: KGAÖ Barış Gücü iki gün sonra aşamalı şekilde Kazakistan'dan çıkmaya başlayacak
AA - Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, yaşanan olaylar nedeniyle ülkesinde konuşlandırılan Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) barış gücü misyonunun sona erdiğini duyurdu.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, düzenlenen parlamento oturumunda video konferans yoluyla konuşma yaptı. Ülkede yaşanan olaylarda, Ulusal Güvenlik Komitesinin milli güvenlik tehditlerini gözden kaçırdığını belirten Tokayev, terörle mücadele operasyonlarının akut aşamasından geçtiğini ve tüm bölgelerde durumun istikrarlı olduğunu da sözlerine ekleyerek, “KGAÖ barış gücünün ana misyonu sona erdi, 2 gün sonra aşamalı olarak geri çekme süreci başlayacak. Bu süreç 10 günü alacak” ifadelerine yer verdi.

Tokayev ayrıca devlet temsilcilerine yaptığı çağrıda, yasal gerekliliklere uymayanlar için de sorumluluğun sıkılaştırılmasını istedi.
Yorum Yazın
wiibet.com
1xbitgiris.org
bahis.com giriş
restbetcdn.com
betturkeygiris.org
betvolem.com
tipobetm.com

mutarrif hacker hacker blog defacer dini sohbetler dini sohbet islami sohbet islami chat dini chat