TIC HOLDING Header
  • USD 18.815
  • EUR 20.486
  • Altın 1165.197
  • BIST 100 4936.49
  • Dünya

Musk, Twitter'da askıya alınan bazı hesapları yeniden açtı; Trump'la ilgili henüz karar vermedi

Sosyal medya platformu Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, şirketin daha önce yasakladığı ya da askıya aldığı bazı hesapların yeniden aktive edildiğini açıkladı.
Musk, Twitter'da askıya alınan bazı hesapları yeniden açtı; Trump'la ilgili henüz karar vermedi
Musk, cuma günü yaptığı açıklamada, şirketin komedyen Kathy Griffin ve akademisyen Jordan Peterson'ın hesaplarını eski haline getirdiğini belirtti.

Ancak eski ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabının geri açılması kararının henüz verilmediğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Musk, attığı bir tweetle bu adımı teyit etti, hiciv sitesi Babylon Bee'nin hesabının da eski haline getirildiği bilgisini paylaştı.

Sitenin resmi hesabından yapılan açıklamada da "geri döndük" ifadesine yer verildi.

Musk, mayıs ayında yaptığı bir açıklamada, geçen yıl ABD Kongre Binası'na yapılan saldırının ardından sosyal medya platformundaki hesabı askıya alınan Trump'a yönelik Twitter yasağını kaldıracağının işaretini vermişti.

Öte yandan ABD'li milyarder, bu ay başlarında, "parodi" olduğunu açıkça belirtmeden taklit yapan Twitter kullanıcılarının hesaplarının uyarı yapılmaksızın kalıcı olarak askıya alınacağını dile getirmişti.

Twitter, kısa süre önce duyurduğu aylık 8 dolar ücret karşılığı mavi rozet hizmetini, sahte hesapların bir anda çoğalması üzerine geçtiğimiz cuma günü durdurmuştu.

Bu arada Musk'ın, sosyal medya şirketinde çalışanların daha uzun süre çalışması ya da tazminat alarak işten çıkmalarını istemesinin ardından Twitter'da büyük bir istifa dalgası yaşanıyor.

New York Times'ın haberine göre, perşembe günü Twitter'dan bin 200 çalışan istifa etti.
Yorum Yazın