TIC HOLDING Header
  • USD 18.644
  • EUR 19.423
  • Altın 1051.207
  • BIST 100 4874.34
  • Dünya

Öldüğü iddia edilen İran Dini Lideri Hamaney, kameraların karşısına çıktı

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, hakkında çıkan "öldü" veya "ağır hasta olduğu" iddialarının ardından ilk kez Tahran’da düzenlenen dini bir merasimde kameralar karşısına çıktı.
Öldüğü iddia edilen İran Dini Lideri Hamaney, kameraların karşısına çıktı

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, hakkında çıkan "öldü" veya "ağır hasta olduğu" iddialarının ardından bugün İran’ın başkenti Tahran’da İmam Humeyni Hüseyniyesi’nde düzenlenen Erbain merasimleri kapsamında ülkedeki gençlik gruplarının temsilcileriyle bir araya geldi. İki hafta gibi uzun bir sürenin ardından ilk kez Tahran’da düzenlenen dini bir merasimde kameralar karşısına çıkan Hamaney, konuşmasını ayakta gerçekleştirirken gençlerden sabır ve azimle mücadele etmeye devam etmeleri çağrısında bulundu.

Hamaney’in hasta ve ameliyat olduğuna ilişkin haberler ilk olarak 3 Eylül tarihinde iddia edilmişti. 3 Eylül tarihinden itibaren Hamaney’in hiçbir programına katılmaması ve bazı programlarını iptal etmesi, hakkındaki iddiaları güçlendirmişti. Son olarak New York Times, Hamaney’in sağlık durumuna ilişkin haberinde, durumunun iyi olmadığını, ağır bir ameliyat geçirdiğini iddia etmişti.
(Aynur Sena Çabuk/İHA)