TIC 600*160
  • Eğitim

Elmasevler Ortaokulu yenileniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenecek olan Elmasbahçeler Ortaokulu'nun çevresindeki binaların yıkılmasına başlandı.
Elmasevler Ortaokulu yenileniyor
BURSA / İHA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eğitime destek olan faaliyetlerinin sürdüğünü söyleyerek, “Türkiye’nin hedefi, dünyanın en iyi 10 ülkesi arasına girebilmektir. Bu kapsamda da öncelikli olarak kendimizi geliştirmemiz ve eğitimin kalitesini yükseltmemiz gerekiyor. Artık merkezi hükümetin de ilk gündemini eğitim oluşturuyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de hayırsever vatandaşlarımızla birlikte yeni yeni okullar inşa ediyoruz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nin kentin her köşesindeki okulları yenilerken merkezdeki eski mahallelere de özen gösterdiğini hatırlatan Başkan Altepe, “Bursa merkezi eskiden 120-130 bin civarında nüfusa sahipti ve geneli bahçelikti. Şimdi şehir merkezi nüfusu, 2 milyon 200 bini geçti, Bursa’nın nüfusu da 3 milyonu buldu” dedi.

Yeni kurulan mahallelerde yeni ve modern okulların yapıldığını hatırlatan Başkan Altepe, eski semtlerdeki okulların da artık yenilenme ihtiyacının olduğunu vurguladı. Başkan Altepe, Elmasbahçe Ortaokulu’nun yeniden yapılması için çevresindeki 8 binanın yıkılacağını ve yaklaşık 2 milyon TL’nin üzerinde kamulaştırma gerçekleşeceğini belirterek, “Böylece inşaat yapılabilecek. Elmasbahçeler Ortaokulu’nu da Elmasbahçeler sakinlerinden olan Şeremet Ailesi yeniden yapacak. Buraya güzel bir okul kazandırılacak. Ortaokul, anaokulu, spor salonu, laboratuvar, konferans salonu, kantin, idari ve teknik bölümleriyle birlikte donanımlı bir okul olacak” şeklinde konuştu.

Okulun yıkılan binaların ardından Gökdere’ye açılacağını ve daha önce bölgede 1 binanın yıkıldığını ifade eden Başkan Altepe, boşaltılan 2 binanın daha bugün yıkıldığını anlattı. Diğer binaların da yakında yıkılarak okul için alan kazandırılacağını belirten Başkan Altepe, inşaatın yakın zamanda başlayacağını da sözlerine ekledi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Bursa’da eğitime ve eğitim kurumlarına büyük destek veren Başkan Altepe’yi tebrik etti.

Elmasbahçeler Ortaokulu Müdürü Müge Canar ise 1960 yılından bu yana eğitimde önemli başarılara imza atmış olan okulun kapasitesinin artık yetersiz kaldığını vurguladı. Canar, çocuklara yeni ve modern binalarda eğitim imkanı sunacak olan okulun yenilenmesine öncülük eden Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın