alexa verify

KPSS'ye girecekler dikkat !

KPSSye girecekler dikkat !
Giriş Tarihi: 02.11.2018 11:48 Güncelleme Tarihi: 02.11.2018 17:14 0

KPSS sınavına giderken yanınızda bulundurmanız gerekenler ve bulundurmamanız gerekenler nelerdir?

Haber: - 4 Kasım 2018'de yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) için artık son günler.

Sınava kısa bir süre kalmışken hepinizin heyecanla beklediğini biliyoruz.

Bu heyecana yenik düşmeden, emeklerinizin karşılığını alabilmek için dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli nokta var.KPSS'de yanınızda bulunması gereken belgeler

2018 KPSS Sınav Giriş Belgesi:
2018-Kamu Personeli Seçme Sınavına başvuran adaylar için düzenlenen sınav giriş belgesini yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Bu belgeye adaylar T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin internet sitesinden kolaylıkla ulaşabilirler.

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır.

Adaylar, sınava giderken belgenin üzerinde yazan salon ve sıra bilgilerine dikkat edin.

Başka bir salon da yada sıra da sınava kesinlikle giremezsiniz.Nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış Pasaport:

Sınava girebilmeniz için yanınızda bulunması gereken sınav giriş belgesi haricinde mutlaka nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportun aslını yanınızda bulundurmalısınız.

Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.

Bunların dışında, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınav giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

Ayrıyetten bir kaç bilmeniz gereken önemli nokta var.

Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf bulunmalı, T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi sınav günü itibarıyla geçerli olmalıdır.

Sınav giriş için t.c kimlik numarası bulunan belge ve sınav giriş belgesi yanında bulunmayan adaylar kesinlikle sınava alınmayacaklar.KPSS'de yanınızda bulunmaması gereken belgeler

Araç gereçler:
Çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla, kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş ve diğer takılarla, anahtar, anahtarlık, metal para gibi metal içerikli eşyalarla (basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç), her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla giriş yapılması kesinlikle yasaktır.

Aynı zamanda kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlar ve su hariç yiyecek, içecek vb. gıda/tüketim maddelerini yanınızda bulundurmak yasaktır.

İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarla gelmeleri kesinlikle yasaktır. 

Ancak engelli/sağlık sorunu olan adaylardan sınava engeli/sağlık sorunu nedeniyle bir araç gereç vb. ile girmesi gerekenlerin, kılavuzun “Engelli/sağlık sorunu olan adaylar ve sağlık duurmu/engel bilgi formunun doldurulması” maddesini dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.Sınavların yapıldığı binaların girişinde adayların ve sınav görevlilerin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle aranacaktır.

Sevgili adaylar, bina girişinde gereksiz yoğunluğa yol açılmaması için çanta ve benzeri eşyaları sınava girecekleri binalara getirmemeniz önemlidir.

Sınava metal aksesuarı bulunmayan, sade bir kıyafetle gitmeniz, sınavdan en az 1 saat önce sınav binasında bulunmanız  son derece önemli. 

Sınava girecek olanlara ufak bir not

Sınavdan önce mutlaka sınava gireceğiniz okulu gidin görün ve herhangi bir probleme karşı alternatif yolları öğrenin.

Bu sizin fazladan panik yapmanızı engelleyecek.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90