TİC Holding Header
  • USD 31.459
  • EUR 34.096
  • Altın 2061.834
  • BIST 100 9139.51
  • Eğitim

Lise öğrencilerine yönelik kariyer eğitimi programı başladı

SAMSUN (İHA) – Samsun’da lise öğrencilerinin kariyer ve çalışma hayatlarında ihtiyaç duyacakları eğitimin verildiği programı başladı.
Lise düzeyindeki öğrenciler başlatılan projeyle eğitim öğretim dönemi boyunca, kariyer eğitiminin önemini kavrayarak gerek akademik hayatlarında gerekse çalışma hayatlarında ihtiyaç duyacakları sertifikalara sahip olacak. Proje; Samsun Valiliği himayesinde Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, üniversiteler, KOSGEB ve İŞKUR iş birliğiyle yürütülüyor.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yapılan planlamalar ile il genelindeki 9. sınıf öğrencileri halk eğitimi merkezlerinin yüz yüze ve çevrim içi eğitimleriyle iş ve sosyal hayatta iletişim ile diksiyon; 12. sınıf öğrencileri ise KOSGEB sistemi üzerinden geleneksel girişimcilik ve ileri girişimcilik kurslarına yönlendiriliyor. Kursa katılım sağlayan ve başarı gösteren öğrencilerin sertifikaları eğitim öğretim yılı sonunda öğrenci karneleri ile verilecek.
Öte yandan eğitim öğretim yılı sonuna kadar 24 lisede öğrenim gören öğrenciler için akademik ve iş hayatına yönelik uzmanlar eşliğinde kariyer günleri düzenleniyor. Projeyle her eğitim öğretim yılında her öğrencinin en az bir kursa katılım sağlaması hedefleniyor.