TIC 600*160
  • Eğitim

Nilüferli öğrencilerden TEOG sınavında büyük başarı

Bursa Nilüfer Eğitim Kurumları öğrencileri TEOG sınavında büyük başarıya imza attı.
Nilüferli öğrencilerden TEOG sınavında büyük başarı
BURSA / İHA - Bursa’da 32 yıldır verdiği eğitimle başarılarına her geçen gün yenilerini ekleyen Nilüfer Eğitim Kurumları, TEOG (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş) sınavında öğrencilerinin aldığı başarılarla Bursa’nın gururu oldu.

Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıflar için düzenlenen merkezi ortak sınav olan TEOG sınavında, Nilüfer İlkbahar Koleji’nden sıfır yanlış yapan 4, yalnızca bir yanlış yapan 16 öğrenci belirlendi. Nilüfer Bademli Koleji’nde sıfır yanlış yapan öğrenci sayısı 5 olurken, bir yanlış yapan öğrenci sayısı 2 oldu.

Nilüfer Yıldırım Koleji öğrencilerinden sıfır yanlış yapan ve bir yanlışla sınavı tamamlayan birer öğrenci, Nilüfer Safvet Koleji’nde sıfır yanlış ve yalnızca bir yanlışı olan 3 öğrenci olduğu belirlendi. Nilüfer İrem Koleji’nde ise sıfır yanlış yapan öğrenci sayısı bir iken, bir yanlışı olduğu belirlenen 3 öğrenci Bursa’nın en başarılı öğrencileri arasına girdi.

TEOG sınavında toplam sıfır yanlış yapan 13, yalnızca bir yanlış yapan öğrenci sayısının 25 olduğunu belirten Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Kıcıroğlu öğrencilerin aldığı eğitim kalitesi ile bu sonuçların şaşırtıcı olmadığını belirtti. Mehmet Kıcıroğlu, “Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Sınavlarda büyük başarı elde etmelerini, öğretmenlerimizin fedakarlığına ve öğrencilerimizin azimle ve inanarak çalışmalarına borçluyuz. Biz çocuklarımızı hiçbir zaman bir yarış psikolojisi içine sokmadık, onlara inanarak başarmayı aşılamaya çalıştık” dedi.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın