TIC 600*160
  • Eğitim

Öğrencilerden Irak ve Suriyeli mültecilere 10 bin battaniye

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Irak ve Suriyeli mültecilere sıcak bir el uzanıyor. Öğrenciler tarafından Irak ve Suriyeli mültecilere 10 bin battaniye gönderilecek.
Öğrencilerden Irak ve Suriyeli mültecilere 10 bin battaniye
İSTANBUL / İHA - İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Finans Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Güneydoğu sınırında kurulan kamplara yerleştirilen mülteciler ile Kuzey Irak’ın Duhok kentinde kamplara yerleştirilen mülteciler için ‘Haydi Sen de Destek Ol, Bir Yürek de Sen Isıt’ sloganıyla kampanya başlattı. Kampanya ile toplanacak battaniyeler tırlarla mülteci kamplarına gönderilecek.

Kampanyanın Düzenleme Komitesi Başkanı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken, ‘Evinizdeki fazla bir battaniyeyi verin, mültecilere ulaştıralım’ fikrini öğrencilerle paylaşması sürecinin bir mülteci kampı ziyaretinde başladığını söyledi. Eken, “Geçtiğimiz günlerde mülteci kamplarından birisini ziyaretimizde, kamp sakinlerine, ‘Bizden ne istersiniz?’ diye sorduğumda, Türkiye’nin misafirperverliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, ‘İhtiyaçlarımız gideriliyor. Ancak soğuk günler yaklaşıyor. Mümkünse bize battaniye gönderin’ dediler. Bu sözler beni çok etkiledi. Çünkü ne para istediler ne de yiyecek. Sadece soğuktan korunmak için battaniye istediler. Biz de, para bağışı yoluyla bu talebi karşılamaktansa, ‘Haydi Sen de Destek Ol, Bir Yürek de Sen Isıt’ sloganıyla kampanya başlattık. Kampanya ile herkesin evinde kullanmadığı bir battaniyesini üniversitemizin 3 yerleşkesine ulaştırmasını rica ediyoruz” dedi.

Kampanyanın 10 Aralık 2014 tarihine kadar süreceğini kaydeden Eken, hedeflerinin en az 10 bin battaniye toplamak olduğunu vurgulayarak, “Bunları sert kış soğukları başlamadan ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak istiyoruz. Kampanyamıza katılmak isteyenler, detaylı bilgiye üniversitenin web sayfasında yer alan duyurudan ulaşabilirler” diye konuştu.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın