alexa verify

Boat Antalya ve Otoshow Fuarları açıldı

Boat Antalya ve Otoshow Fuarları açıldı
Giriş Tarihi: 14.03.2018 17:33 0

Vali Münir Karaloğlu, ANFAŞ Fuar Merkezinde düzenlenen törenle Boat Antalya ve Otoshow Fuarları’nın açılışını gerçekleştirdi.

Haber: - TÜYAP Fuarcılık tarafından düzenlenen Boat Antalya ve Otoshow Fuarları, ANFAŞ Fuar Merkezi'nde ziyaretçilere kapılarını açtı.

Motorlu, Motorsuz ve Yelkenli Tekneler ve Su Sporları Fuarı (Boat Antalya) ile Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı (Otoshow), Vali Münir Karaloğlu’nun katıldığı törenle açıldı.

Fuarın açılış konuşmasında Antalya'da çok önemli iki fuarın açılışının yapıldığını belirten Vali Münir Karaloğlu, bir sinerji oluşturmak için biri deniz, diğeri karadaki araçların olduğu bu iki fuarın ileriki yıllarda büyümesi ve bağımsız devam etmesi temennisinde bulundu. Antalya'nın turizmin amiral gemisi olduğunu kaydeden Vali Karaloğlu, 'Bu şehirde turizmde hem pazarı hem de sektörü çeşitlendirmek için etkinlikler yapıyoruz. Bunlardan biri de sektörel fuarları artırmak. Bunun için yıllar önce kent yöneticilerinin büyük emekleriyle kurulan ANFAŞ Antalya için çok önemli bir avantaj" dedi.

FUARCILIK ANTALYA’DA ÇOK KOLAY BÜYÜTÜLEBİLİR

Antalya'nın şu an fuar sektöründen alması gereken pay noktasında çok memnun olmadıklarını belirten Vali Karaloğlu, 'Belki Türkiye'de İstanbul'dan sonra en kolay fuarcılığı büyütebileceğimiz şehir Antalya'dır. Konaklama imkanları, dünyada 240 noktaya uçuş imkanı var ve fuarcılığı mutlaka büyütmemiz lazım. TÜYAP ANFAŞ'ın küçük ortaklarından ve ANFAŞ yönetimi TÜYAP'a yüzde 15'lik daha hisse verecek. Böylece TÜYAP bundan sonra Antalya'yla daha çok ilgilenecek. TÜYAP Türkiye'de çok önemli fuarlar düzenliyor ve Antalya'yı mutlaka TÜYAP üzerinden büyütmeliyiz" dedi.

DENİZ VE TERSANE ŞEHRİ

Antalya'nın bir deniz ve çok önemli tersane şehri olduğunu da söyleyen Karaloğlu, 'Tarihe baktığımızda Antalya, hem merkezde hem Alanya'da, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde de çok önemli bir tersane şehri. Antalya'nın genlerinde denizcilik, tersanecilik var. Bugüne geldiğimizde de Antalya Serbest Bölge, en önemli deniz araçları ve botların üretildiği bir merkeze dönüştü. Ama fuara çok fazla katılan yokmuş, onlara teessüflerimizi bildirelim. Almanya'daki fuarlara katıldıklarını söylemişlerdi. Mutlaka o arkadaşlar da buradaki fuara destek olmalı ve mutlaka bu fuar büyümeli. Almanya'daki fuar bir-iki senede o hale gelmedi, yılların emeği var ve en çok Türkiye'den katılan firmaların emeği bu" dedi.

Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, ATSO ile KOSGEB'in de desteklediği Otomobil Distribütörleri Derneği (ODD) işbirliğiyle hazırlanan Otoshow Fuarı ve Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) ile Türkiye Otelciler Federasyonu'nun desteğiyle hazırlanan Boat Antalya Fuarı, 18 Mart saat 19.00'a kadar sürecek.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90