TIC HOLDING Header
  • USD 21.292
  • EUR 23.026
  • Altın 1342.457
  • BIST 100 5219.02
  • Ekonomi

Hepsiburada, deprem bölgesindeki satıcılar için yeni desteklerini duyurdu

- "Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü" programıyla Hepsiburada'nın teknoloji, lojistik ve pazarlama imkanları, iki yıl boyunca bölgedeki 10 bin KOBİ ve esnafın yanı sıra 5 bin girişimci kadın ve kadın kooperatifi için seferber edilecek
AA -

İSTANBUL (AA) - Hepsiburada, deprem bölgesindeki üretici ve satıcıların yaralarını sarmak ve bölgede kalıcı istihdamın sağlanmasına katkı için hayata geçirdiği "Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü" programını tanıttı.

Hepsiburada açıklamasına göre, marka, depremzede üretici ve satıcılar için bir dizi destek çalışmasını devreye aldı.

"Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü" programıyla Hepsiburada'nın teknoloji, lojistik ve pazarlama imkanları, iki yıl boyunca bölgedeki 10 bin KOBİ ve esnafın yanı sıra 5 bin girişimci kadın ve kadın kooperatifi için seferber edilecek.

Deprem bölgesindeki 11 ildeki esnaf, satıcı ve girişimciler, operasyonlarla ilgili soruları veya talepleri olması durumunda Satıcı Destek Hattı'na başvurabilecek.

Ayrıca e-ticarete başlamak isteyen tüm esnaf ve KOBİ'ler de bu hat üzerinden Hepsiburada'ya telefonla ulaşabilecek. Depremzede üretici ve satıcılar, 0 (850) 214 09 15 numaralı Satıcı Destek Hattı aracılığıyla platformda satış yapmaları için gerekli desteği alabilecek.

- 3 E-ticaret İhtisas Merkezi kuruluyor

Deprem bölgesindeki üç şehirde kurulacak "E-ticaret İhtisas Merkezleri" ile de işletmelerin ofis, stok, lojistik, pazarlama ve müşteri hizmetleri ile eğitim ihtiyaçlarına cevap verilecek.

"Hepsiburada Sözü" ile altı çizilen kalkınma projesiyle deprem bölgesinde kalıcı refahın tesis edilmesine katkıda bulunulması hedefleniyor. Program ile Hepsiburada, 120 bin kişinin istihdamına ve 500 bin kişinin geçimine katkı sağlayacak.

Sahip olduğu lojistik, ticari ve teknoloji gücüyle iki yıl içinde, deprem bölgesinden Türkiye'ye ve dünyaya toplam 10 milyar TL'lik satış hacmi yaratmayı hedefleyen Hepsiburada, bölgede e-ticaret altyapısını geliştirebilmek için "E-ticaret İhtisas Merkezleri" kurma çalışmalarına başladı.

- Kadın girişimcilere ve kadın kooperatiflerine tam destek

Hepsiburada'nın 2017'den itibaren sürdürdüğü Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı kapsamında, deprem bölgesindeki 5 bin girişimci kadına da destek verilecek.

Hepsiburada, bu yeni adımlarıyla, 5 yılda 38 binin üzerinde girişimci kadına ve kadın kooperatiflerine verdiği desteği bölgede artırarak sürdürmeyi hedefliyor.

Hepsiburada "Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü" Programı kapsamında, bölgedeki 10 bin KOBİ ve esnaf iki yıl boyunca, Hepsiburada'nın teknoloji, ticaret, lojistik ve pazarlama imkınlarıyla desteklenecek, 5 bin girişimci kadın ve kadın kooperatifleri için özel destekler verilecek, bölgedeki üç şehirde E-ticaret İhtisas Merkezi kurulacak. Program kapsamında Hepsiburada, 120 bin kişinin istihdamına, 500 bin kişinin geçimine katkı sağlayacak. İki yıl içinde bölgeden tüm Türkiye'ye ve dünyaya toplam 10 milyar TL'lik satış hacmi yaratılacak programda çocuklar, gençler ve aileler için eğitim ve sosyal destekler de yer alıyor.