TIC HOLDING Header
  • USD 19.129
  • EUR 20.741
  • Altın 1209.615
  • BIST 100 4973.14
  • Ekonomi

İstanbul Akvaryum’dan sömestire özel etkinlikler

- Yarıyıl tatiline girecek çocuklar, su altı dünyasını keşfederken, Baby Shark Müzikali, interaktif bilim atölyesi ve geri dönüşüm malzemelerinden teraryum tasarlayacakları ekoloji atölyesine katılabilecek
AA -

İSTANBUL (AA) - 17 bin deniz canlısına ev sahipliği yapan İstanbul Akvaryum'da sömestir tatiline özel olarak birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirilecek.

İstanbul Akvaryum'dan yapılan açıklamaya göre, 17 farklı tema ve Amazon Yağmur Ormanı'ndan oluşan dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum'da 21 Ocak'ta başlayacak sömestir tatilinde birbirinden farklı etkinlikler düzenlenecek.

17 bin deniz canlısına ev sahipliği yapan İstanbul Akvaryum'da ziyaretçiler, köpek balıkları, vatozlar, timsahlar ve dünyanın en büyük kemirgenleri olan kapibara gibi farklı türde birçok canlıyı tanıyıp Baby Shark Müzikali ile eğlenecek, interaktif bilim atölyesi ve ekoloji atölyesi ile farkındalık kazanacak.

Yarıyıl tatiline girecek çocuklar, Baby Shark Müzikali'nde hayranı oldukları karakterlerle tanışacak, Baby Shark'ın eğlence dolu ve eğitici şarkılarıyla danslara eşlik edecek.

Çocuklar, eğlence dolu anların yanı sıra okyanus ve denizleri temiz tutmak için Baby Shark karakteriyle beraber hareket ederek dünyanın en büyük problemlerinden birine çözüm bulmaya çalışacak. Baby Shark Müzikali, 22 Ocak Pazar, 23 Ocak Pazartesi, 3 Şubat Cuma ve 4 Şubat Cumartesi günü, saat 13.00 ve saat 15.00'ta gerçekleştirilecek.

- İnteraktif bilim ve ekoloji atölyeleri yapılacak

İnteraktif bilim atölyesi ile çocuklar, eğitmen eşliğinde birbirinden farklı eğlenceli ve merak uyandıran deneyler yapacak. İnteraktif Bilim Atölyesi, 25 Ocak Çarşamba günü ve 1 Şubat Çarşamba günü saat 14.00’te gerçekleşecek.

Geri dönüşüm malzemeleri kullanarak çocukların teraryum tasarlayacağı Ekoloji Atölyesi ise 28 Ocak Cumartesi ve 5 Şubat Pazar günü saat 14.00 ve saat 15.00'te yapılacak.

Çevre ve deniz temizliği konularında farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilecek atölyelere ve Baby Shark müzikaline akvaryum bileti satın alan tüm ziyaretçiler ücretiz katılabilecek.