• Ekonomi

Medical Point Gaziantep, down sendromlu gençlerle buluştu

- Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin: - "Birbirinden değerli misafirlerimizi ağırlamaktan onur duyduk. Hastanemiz gelecekte de down sendromlu çocuklara desteğini sürdürecektir"
AA -

İSTANBUL (AA) - Medical Point Gaziantep Hastanesi, "Glutensiz Bir Başka Kafe" ile "Mutlu Kafe" çalışanlarından 12 down sendromlu gencin kulak, burun, boğaz ve dahiliye muayenelerini ücretsiz olarak gerçekleştirdi.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü'nde down sendromlu gençler Medical Point Gaziantep Hastanesi'nde ağırlandı.

Medical Point Gaziantep Hastanesi, "Gülmek En Çok Size Yakışıyor" sloganı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Engelli Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı "Glutensiz Bir Başka Kafe" ile "Mutlu Kafe" çalışanlarından 12 down sendromlu gencin kulak, burun, boğaz ve dahiliye muayenelerini ücretsiz yaptı.

Gençlere muayenelerinin ardından yapılan yemek etkinliğinde Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin hediye takdiminde bulundu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başhekim Prof. Dr. Ekber Şahin, şunları kaydetti:

"Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü sebebiyle, down sendromlu gençlerimizin ayrımcılığa ve olumsuz tutumlara maruz kalmasını önlemek, erken ve sürekli eğitimin önemine dikkat çekmek, istihdamı artırmak ve toplumda farkındalık oluşturmak için bu etkinliği gerçekleştirdik. Bugün burada birbirinden değerli misafirlerimizi ağırlamaktan onur duyduk. Hastanemiz gelecekte de down sendromlu çocuklara desteğini sürdürecektir. Emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum."

İç Hastalıkları Uzm. Dr. İrem Yılmaz da 12 gencin detaylı muayenelerinin gerçekleştirildiğini ve diyabet gibi kronik rahatsızlığı olan hastalara medikal tedavi uygulandığını belirtti.

Yılmaz, genç misafirlerin ebeveynlerinin ve öğretmenlerinin süreç hakkında bilgilendirildiğini ifade ederek, bu gençlerin düzenli olarak kontrollerinin gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkati çekti.

Medical Point Gaziantep Hastanesi Kulak, Burun, Boğaz Uzmanı Op. Dr. Abdullah Demirkan ise genç misafirlerin kulak, burun, boğaz muayenelerini detaylı bir şekilde yaptıklarını belirterek, mevsim geçişinden dolayı boğaz ve kulak enfeksiyonu olan hastalara en uygun tedavinin uygulandığını aktardı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Engelli Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanlığı Engelli Koordinasyon Merkezi Yöneticisi Ayfer Özçetin ise "Mutlu Kafe" ve "Glutensiz Bir Başka Kafe" ekibini ağırladıkları için Medical Point Gaziantep Hastanesi yöneticilerine, hekimlerine ve çalışanlara teşekkürlerini ileterek, gençlerin etkinlikten oldukça mutlu ayrıldıklarını kaydetti.